Eisacktal: nejútulnější střediska

Na dohled jihotyrolských Dolomit v malebném údolí řeky Eisack u Brennerského průsmyku je několik menších lyžařských středisek. Tady platí, že malý rozhodně neznamená nudný.

Středisko Gitschberg Jochtal. Zdroj: Tourismusverband Eisacktal/Alex Filz

Gitschberg Jochtal, Rosskopf, Ratschings, Plose, Ladurns – to jsou jména pěti menších rezortů, které najdete v kulise 2500metrových vrcholů v údolí Eisacktal/ValleIsarco. Dopřát si tu můžete ‚lyžařské safari‘ – každý den se vydat do jiného střediska a prozkoumat tak celkem 140 kilometrů tratí. Základnu si udělejte v Bressanone, malebném středověkém městečku s katedrálou a úzkými uličkami, kde pobýval v exilu i Karel Havlíček Borovský. Odtud je to všude blízko a po lyžování ještě stihnete vyrazit na nákupy.

Nudit se v Eisacktalu nebude ani sportovní lyžař. Zdejší tratě padají dolů i několik kilometrů. Jako třeba na Plose přímo nad Bressanone. Je tu jedna z nejdelších jihotyrolských sjezdovek – 9 km dlouhá a zajímavá Trametsch. Celkem se tu lyžuje na 43 km tratí a lanovky vyjíždějí do nadmořské výšky 2550 metrů. Bonusem je výhled na dolomitský hřeben i masiv Sella.

I v dalších čtyřech střediscích se lanovky šplhají do nadmořské výšky přes 2000 metrů. Gitschberg Jochtal se se 44 km tratí skládá ze dvou areálů docela nedávno propojených lanovkou a je hodně slunečný, Ratschings-Jaufen má slavné běžecké terény, Ladruns nádhernou kulisu a sněhovou záruku od prosince do dubna. Dokonce se zde můžete svézt na dvou nejdelších sáňkařských drahách v Itálii – na Plose a Rosskopfu. Každá má kolem deseti kilometrů. Vyhlášená je zdejší gastronomie: navštivte michelinské restaurace Jasmin (2 hvězdičky) ve městě Chiusa/Klausen a restauraci Einhorn (2 hvězdičky) v Mules/Mauls poblíž města Vipiteno/Sterzing.

www.eisacktal.com

Postupně Vám v rubrice Destinace měsíce představujeme Jižní Tyrolsko.

 

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..