FrancieNovinkyZahraničí

Eiffelova věž je po více než osmiměsíční pauze znovu přístupná veřejnosti

Eiffelova věž se dnes krátce po poledni znovu otevřela návštěvníkům po osm a půl měsíce trvající pauze vynucené pandemií covidu-19. Šlo o nejdelší uzavírku významné francouzské památky od konce druhé světové války.
Foto: Shutterstock.com

Podle agentury Reuters byly u nohou věže umístěny hodiny, na nichž se odpočítaval čas do opětovného otevření této více než 300metrové železné stavby. Jakmile se na časomíře objevila nula, propukli kolem stojící lidé v jásot, začala vyhrávat kapela a první návštěvníci se začali hrnout ke vchodu. Okamžik znovuotevření zaznamenali správci věže v krátkém videu zveřejněném na Twitteru.

I přes rozvolňování restrikcí ve Francii platí pořád na Eiffelově věži povinnost nosit roušky, přičemž místní výtahy mají povoleno převážet jen polovinu lidí ze své obvyklé kapacity. Slavnou pařížskou památku z konce 19. století tak může navštívit asi 13 000 lidí denně namísto obvyklých 25 000. Od 21. července pak návštěvníci budou muset ukázat zvláštní průkaz vydaný francouzskými úřady, jímž doloží očkování proti covidu-19, nebo nedávné podstoupení testu s negativním výsledkem.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button