Nezařazené

Egypťané se připravují na zvýšený příliv zahraničních turistů

Zahraničních turistů v Egyptě za posledních pár let výrazně ubylo, a to i turistů českých, zájem o dovolenou v této destinaci ale v současné době začíná opět výrazně narůstat. Na tiskové konferenci v Praze to řekl egyptský velvyslanec Abderahman Salaheldin Abderahman.

Foto: Shutterstock

Podle údajů Českého statistického úřadu navštívilo Egypt v roce 2015 117 tisíc českých turistů, zatímco v roce 2011 jich bylo ještě 208 tisíc. Údaje za rok 2016 úřad zatím nezveřejnil, podle Abderahmana Salaheldina  Abderahmana ale jejich počet loni dále klesl, a to na pouhých 100 tisíc. Situace se však začíná měnit k lepšímu, Egypťané za první tři měsíce letošního roku evidují více než padesátiprocentní nárůst zájmu o Egypt, podle českých cestovních kanceláří je nárůst dokonce sedmdesátiprocentní. „Pokud bude tento trend pokračovat, očekáváme, že do konce roku 2017 navštíví Egypt nejméně 200 tisíc Čechů,“ řekl Abderahman Salaheldin Abderahman a dodal, že v příštím roce by jejich počet mohl vzrůst o dalších 50 tisíc.

Podle Michala Vebera, výkonného ředitele ACK ČR, vykazují „aktuální prodeje zájezdů do Egypta nejen v Česku, ale i v Německu a Británii, enormní nárůst a rozhodně by nikdo neměl nákup odkládat.“

Tisková konference se konala u příležitosti třídenní návštěvy guvernérů oblasti Rudého moře a Jižní Sinaje, kteří do Prahy přijeli na setkání s českými touroperátory a dalšími partnery ve snaze oživit odvětví, které je pro Egypt životně důležité.

Guvernér oblasti Rudého moře generál Ahmed Abdallah upozornil na to, že Egypťané využili poklesu v počtech zahraničních turistů k tomu, aby zrekonstruovali některé hotely a aby dokončili bezpečnostní opatření na svých letištích. Jeho slova potvrdil i guvernér Jižní Sinaje generál Khaled Fouda. „Všechna egyptská letiště nyní fungují na nejvyšší úrovni mezinárodních bezpečnostních standardů, je to oblast, které jsme se v poslední době hodně věnovali,“ řekl.

Podle velvyslance i obou guvernérů by však rozhodně bylo třeba obnovit pravidelnou leteckou linku mezi Prahou a Káhirou. „Doufám, že se k tomu podaří najít cestu, řekl Abderahman Salaheldin Abderahman a poznamenal, že Praha by se tak mohla stát i tranzitním letištěm pro další evropské turisty směřující do Egypta.

Naďa Rybárová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button