Egypt zavede elektronická víza

Egypt jako turistická destinace roste a chystá se zavést vyřízení víz online. V létě přijelo do Egypta dvakrát více Čechů než loni. 

Vpravo Hisham El Demery, předseda Egyptian Tourism Promotion Board, vlevo Michal Veber, výkonný ředitel Asociace cestovních kanceláří České republiky. Foto: Naďa Rybárová

Egypt zavede elektronická víza – a večeři se zástupci českých touroperátorů v restauraci Kogo v pražském Slovanském domě v pondělí 2. října to oznámil Hisham El Demery, předseda představenstva Egyptské centrály pro turistický ruch. Podle Hishama El Demery bude možnost získat egyptská víza elektronickou cestou zavedena do tří týdnů.

Čeští turisté si v současné době mohou vyřídit vstupní víza do Egypta buď na zastupitelském úřadě v Praze, nebo si je mohou zakoupit na vybraných egyptských letištích po příletu do země.

Zájem o Egypt u nejen u českých turistů v poslední době stoupá, podle UNWTO je Egypt druhou nejrychleji rostoucí turistickou destinací světa a je na dobré cestě přivítat v letošním roce téměř 8 milionů zahraničních návštěvníků, což je sice o hodně méně než 14,9 milion v rekordním roce 2010, ale výrazně více než loňských 5,26 milionu. Pokud jde o české turisty, jen letos v létě jich přijelo o sto procent více než v létě loňského roku, řekl Hisham El Demery.

K všeobecně rostoucímu zájmu o Egypt podle něj přispívají i návštěvy slavných světových osobnosti, ať už jsou to herci, jako např. Will Smith, nebo sportovci, jako např. Lionel Messi či Cristiano Ronaldo.

Naďa Rybárová

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..