Nezařazené

Egypt: Útok v Karnaku

Středečnímu sebevražednému útoku v Karnaku zabránila místní policie. Historické objekty jsou pod přísnou kontrolou bezpečnostních složek Egypta.

Foto: Egypt HRG
Foto: Egypt HRG

Dle informací od českých cestovních kanceláří by všichni čeští klienti nacházející se nyní v Egyptě měli být v pořádku. Jak potvrzuje Reuters, žádní turisté nejsou zraněni.

V současné chvíli se v Egyptě nachází okolo 3 tis. českých turistů. MZV ČR sděluje ve svém aktuálním doporučení k cestám do Egypta, že bezpečnostní situace v turistických letoviscích na kontinentálním pobřeží Rudého moře a na jižní Sinaji, jako např. v Hurghadě, Marsa Alam či Šarm aš-Šajchu, je v současné době klidná.

Jednalo se o sebevražedný atentát a egyptská policie stihla zadržet útočníky ještě před vstupem do objektu. V současné chvíli je Karnak a Luxor pod absolutní kontrolou místních bezpečnostních složek, takže bezpečnost turistů by při návštěvě chrámů neměla být ohrožena. Chrám v Karnaku je navštěvován v rámci fakultativního výletu. Cestovní kanceláře se při organizaci výletů řídí zcela doporučeními egyptské policie.

V loňském roce navštívilo Egypt celkem 185 tis. českých turistů, což bylo o 50 % více, než v r. 2013. V letošním roce jsou prodeje zájezdů na velmi dobré úrovni, CK očekávají návrat prodejů na předrevoluční úroveň. O letovisko Marsa Alam je rostoucí zájem, nahradilo pobyty na Sinaji, na jehož sever se nedoporučuje cestovat z bezpečnostních důvodů. Zájem o pobyty v Hurghadě je na stejné úrovni jako vloni.

Kateřina Petříčková, výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button