Eggental: nejkrásnější scenérie

Nyní, zkraje podzimu, je nejvyšší čas zarezervovat si zimní pobyt v Jižním Tyrolsku. Postupně vám představíme zdejší lyžařské oblasti, ze kterých si jistě vyberete. Ta první bude snad poněkud méně známá: Eggental.

Zdroj: obereggen.com/Paolo Codeluppi

Obereggen a Carezza jsou dvě lyžařská střediska leží nedaleko Bolzana. Pyšní se jednou z nejkrásnějších scenérií v Alpách a nejlépe upravovanými tratěmi v Evropě. Najdete je v údolí Eggental/Val d’Ega.

Skvělé restaurace, dlouhé sjezdovky a dokonale upravené tratě – to je Obereggen. Zdejší svahy jsou výkladní skříní zasněžování. Na svazích Obereggenu totiž v osmdesátých letech vznikla firma TechnoAlpine, dnes světová jednička ve výrobě sněžných děl, která zasněžuje místní kopce dodnes. Na 48 kilometrech sjezdovek tu zdoláte téměř tisícimetrové převýšení. Svahy jsou většinou dva kilometry dlouhé. Nechybí vynikající snowpark s half-pipe ani večerní lyžování na 1,5 km dlouhé trati Oberholz. Tady na začátku sezony otevírá stejnojmenná restaurace s unikátním a moderním designem. Pod svahem to žije v baru Tipi, což je jeden z nejvyhlášenějších jihotyrolských après-ski barů.

Sousední Carezza se 40 kilometry tratí se vám dostane pod kůži. Leží totiž pod impozantním skalním masívem Latemar, který slunce během dne rozehrává nejrůznějšími barvami. Pro Carezzu je důležitá ekologie a obnovitelné zdroje. Právě z nich získávají energii na provoz střediska.

Zdroj: carezza.it

Po lyžování můžete vyrážet na průzkumy jihotyrolské metropole Bozen/Bolzano, vzdálené jen 20 minut odtud. Malebné město s úzkými uličkami nabízí posezení v kavárnách na náměstí Walther Platz s katedrálou z 12. století. Můžete vyrazit na nákupy a určitě zajděte do Archeologického muzea podívat se na mumii slavného pravěkého muže Ötziho.

www.eggental.com

Postupně Vám v rubrice Destinace měsíce představíme tento italský horský region.

 

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..