Města & regiony ČRZprávy

Dvojitý úspěch Jeseníků v soutěži EDEN a DestinaCZe

Významný úspěch slaví nejvyšší moravské hory Jeseníky. Agentura CzechTourism udělila Jeseníkům prestižní ocenění v oblasti cestovního ruchu hned ve dvou kategoriích.

Foto: www.jesenikytourism.cz
Foto: www.jesenikytourism.cz

CzechTourism pořádala soutěž DestinaCZe již třetím rokem. O titulu nejlepší tuzemské turistické atraktivity rozhodovala veřejnost prostřednictvím webových stránek www.destinacze2015.cz, a to v pěti kategoriích. Sečteno bylo nakonec dohromady šedesát tisíc hlasů a vítěze jednotlivých kategorií pořadatelé slavnostně vyhlásili na Fóru cestovního ruchu v Plzni ve čtvrtek 12. listopadu.

V kategorii EDEN, jejímž tématem byl cestovní ruch a lokální gastronomie, vyhrály u odborné poroty Jeseníky s produktem Ochutnejte Jeseníky. Ve stejné kategorii pak skončily v hlasování veřejnosti druhé těsně za Broumovskem. „EDEN je zkratkou pro prestižní soutěž Evropské komise o excelentní turistickou destinaci. To, že jsme vyhráli tuto evropskou kategorii u odborné poroty, je asi největším dosavadním oceněním naší práce,“ neskrývá radost Andrea Závěšická, ředitelka Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu. „Jeseníky jsou tak mezi 20 nejlepšími destinacemi celé Evropy!“ dodává.

„Místní restaurace a hotely, které se do našeho projektu zapojily, využívají v kuchyních místní produkty od regionálních producentů a při vaření vycházejí z tradičních slezských receptů. K tomu dbají na kvalitu a sounáležitost s Jeseníky. Pracujeme s nimi formou osvěty a motivace, odborné garance a propagace. Hodnotící komise ocenila především promyšlený koncept projektu a komplexní přístup k rozvoji cestovního ruchu ze strany destinačního managementu J-SCR“ dodala Závěšická.

Vyhlášení výsledků soutěže DestinaCZe rozradostnělo Jeseníky také v případě kategorie Trendy novinky 2015, kterou vyhrál Relax&sport resort Dolní Morava.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button