Dva miliony zahraničních turistů přijely do ČR ve druhém čtvrtletí

Do České republiky přijely ve druhém čtvrtletí dva miliony zahraničních turistů. Meziroční nárůst se tak posunul o 0,4 procenta, ačkoliv řada subjektů evidovala pokles následkem červnových povodní. Výsledky zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Ilustrační foto Zdroj: CzechTourism

Ilustrační foto Zdroj: CzechTourism

Hromadná ubytovací zařízení v ČR hlásí ve druhém čtvrtletí 3,5 milionu turistů, což je o 1,3 procenta méně než ve stejném období minulého roku. Pokles zapříčinila nižší poptávka domácích turistů o 3,4 procenta. Návštěvnost zahraničních turistů nepoklesla.

„Dopad povodní byl přibližně v souladu s očekáváním a nepřinesl českým destinacím dramatický výpadek v příjezdech turistů. Na vývoji návštěvnosti zahraničních turistů se povodně projevily jen zpomalením z tříprocentního růstu, který jsme zaznamenali v prvním čtvrtletí, na 0,4 procenta,“ uvedla Markéta Vogelová z agentury CzechTourism. Návštěvnost domácích turistů byla podle Vogelové ovlivněna výrazněji, ale ani zde by červnový výpadek neměl mít zásadní vliv na výsledek sezony.

Letos se zatím ubytovalo v hromadných ubytovacích zařízení 3,3 milionu zahraničních turistů, což představuje nárůst o 1,4 procenta proti stejnému období předchozího roku. Přijelo k nám více turistů z Číny, Ruska, Jižní Koreje, Polska, Slovenska, Rakouska, Ukrajiny i Velké Británie.

Podle odhadů agentury CzechTourism by za rok 2013 mohlo do ČR přijet přes 7,3 milionu zahraničních turistů. „Bude velmi záležet na výsledcích třetího čtvrtletí,“ uvedla Vogelová.

lp

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..