Kam jet?NěmeckoZprávy

Durynsko: tolik dobrého na tak malém místě

Proměnlivá krajina, báječná koncentrace hradů a zámků, nesrovnatelný architektonický a kulturní záběr a spousta volnočasové zábavy – tak lze charakterizovat rekreační destinaci Durynsko. Dosud nikdo nevystihl přednosti Durynska výstižněji než kdysi Goethe: „Kde jinde v zemích německých se ještě najde tolik dobrého na tak malém místě?“.

Erfurt, Výmar, Eisenach a spol.

Durynská města zvou k návštěvě lákavou směsicí dějin a tradice, kultury a zábavy, moderny a klasiky. Ve Výmaru, hlavním evropském městě kultury z roku 1999, se sotva najde místečko, ve kterém by se nezrcadlila napínavá historie města. Pozornost návštěvníků z celého světa přitahuje již po generace památník Goetha a Schillera před Německým národním divadlem spolu s celkem 27 muzei. 16 zdejších jedinečných objektů bylo zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Celou řadu kulturních zážitků slibují však také města jako Erfurt, Jena, Eisenach, Altenburg, Meiningen nebo Gotha. Kulisa chrámu St. Marien a kostela St. Severi na Chrámovém náměstí, nejdelší kompletně dochovaná a zastavěná mostní ulice v Evropě – Krämerbrücke či Zahradnická výstava s dlouholetou tradicí jsou jen malým výčtem z početných pamětihodností Erfurtu. Umění a kultura jsou v Durynsku úzce spjaty s působením významných představitelů německého kulturního a duchovního života. Muzea, divadla, výstavy a koncertní síně nesou stopy básníků Johanna Wolfganga von Goetha, Friedricha Schillera, hudebního skladatele Johanna Sebastiana Bacha nebo malířů Lucase Cranacha a Otty Dixe.

Hrady a zámky

Hrad Wartburg

Pravděpodobně nejznámějším Durynským hradem a současně dominantou města Eisenach je Wartburg. Od roku 1999 součástí Světového kulturního dědictví UNESCO. Vedle světoznámého Wartburgu, zámku Friedenstein ve městě Gotha či Dornburských zámků je tu k vidění i celá řada dalších romantických zámků a středověkých hradů.

Pěší turistika

Jakožto německá turistická destinace číslo jedna láká Durynsko pěší turisty nejen stezkou Rennsteig. Nad 16 000 kilometry značených cest pro pěší, z toho 13 cest s přívlastkem, a zhruba 70 hostiteli s certifikátem kvality ve všech durynských turistických regionech pookřeje srdce každého milovníka pěších pochodů.
Bohatou nabídku tu však naleznou i cyklisté, vyznavači nordic walkingu, geo cachingu, jízdy na horském kole i vodních sportů. Durynsko je samozřejmě také zimním sportovním střediskem, a to nikoliv jen díky velkému počtu slavných špičkových atletů. Čistý zimní vzduch, zasněžené lesy a hory, lyžařské turistické stezky, běžecké stopy a sjezdovky činí z této turistické destinace malý ráj zimních sportů.

Lázně a wellness

Bad Sulza

Po zážitků plném dni v Durynských městech a túře po národním parku Hainich je čas na Durynskou nabídku wellness, beauty a fitness. Destinace Durynsko se svými 19 léčebnými lázněmi a lázeňskými středisky je vhodným cílem pro wellness dovolenou. Durynsko vděčí za to, že dnes patří mezi štědře vybavené lázeňské země, velkém počtu vynikajících přírodních léčiv jako jsou slané a sirné prameny, slatiny, minerály a samozřejmě také dobré podnebí. Svými moderními rehabilitačními klinikami, termálními lázněmi, bazény se zábavními atrakcemi, wellness nabídkami, parky, turistickými a cyklistickými stezkami, lázeňskými koncerty a tak dále a tak dále, jsou Durynské léčebné lázně a lázeňská střediska připraveny splnit všechna přání a potřeby návštěvníků vyhledávajících odpočinek a relaxaci. Klasické terapeutické a léčebné metody vhodně doplňuje i bohatá nabídka wellness.

Další inspiraci najdete na: www.germany.travel.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button