Partnerská sekceZprávy

Dům U Zlatého prstenu zahalen do období Karla IV.

Partnerský článek

Sekce památek a významných turistických cílů ACK ČR pod vedením své předsedkyně, Jolany Kopřiva Myslivcové, navštívila 21. března 2017 dům U Zlatého prstenu spadajícího do správy Muzea hlavního města Prahy.

Foto: www.muzeumprahy.cz/dum-u-zlateho-prstenu/

Novou expozicí zaměřující se na Prahu Karla IV. – Velkolepé staveniště Evropy provedli ti nejpovolanější, spoluautoři expozice, archeolog Petr Starec a historik Matěj Pospíšil. Všichni tak obdivovali nejen kouzlo renovované středověké budovy, která dnešní základní dispoziční podobu získala v druhé polovině 15. století, ale také expozici zaměřující se na období Karla IV. – velkolepé staveniště Evropy, která byla zahájena v rámci loňských oslav sedmistého výročí narození Karla IV.

Výstava přináší řadu ojedinělých interaktivních a audiovizuálních prvků, které přenáší návštěvníka 21. století do období 14. století a poutavě ukazují urbanismus pražského území s vlivem panovníka Karla IV. Součástí jsou také originální sochy ze 14. století, které byly objeveny až v 80. letech minulého století, či unikátní 3D modely jednotlivých pražských budov. Tyto přesné zmenšeniny pocházejí často ze spolupráce s ČVUT Praha a znázorňují například i dnes již neexistující budovy areálu Pražského hradu. Nelze opominout ani videomapping na odlitek středověké Prahy, který zobrazuje vznik a fungování ambiciózního plánu pro Nové Město pražské.

Objekt, který stojí jistě již nyní za návštěvu, láká i na plánované rozšíření prostor i expozice všechny návštěvníky. Autoři expozice ukázali, že i takové téma lze podat pravdivě a současně lákavě.

Kontakt: Týnská 630/6, 110 00 Praha 1, Staré Město. Otevřeno denně od 9 do 20 hod. Více informací naleznete ZDE.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button