Dubaj láká inovátory z celého světa na pohádkovou odměnu a kancelář v Dubaji

Populární arabský emirát chce oslovit inovátory cestovního ruchu a podpořit tak svůj budoucí rozvoj. Organizuje proto mezinárodní soutěž, jejíž vítěz si odnese odměnu v přepočtu více než půl milionu korun a možnost mít kancelář v Dubaji. Uzávěrka přihlášek je už 5. srpna.

Foto: DTCM

Dubajský úřad pro cestovní ruch, který je organizátorem soutěže, chce už třetím ročníkem inovátorského klání přispět ke vzniku neotřelých turistických zážitků v emirátu.

Ve spolupráci s předním světovou poradenskou společností Accenture bude posuzovat technologické inovace hned v několika turistických odvětvích. Všechny přitom naznačují, kam se bude cestovní ruch v blízké době ubírat.

  • Hyperpersonalizace – využití poznatků o návštěvnících sloužící k personalizaci zážitků
  • Propojené cestování – nabídka komplexních cestovatelských zážitků prostřednictvím stírání hranic mezi leteckou dopravou, hotely a službami v destinacích
  • Digitalizace provozu – snaha pomocí robotiky, umělé inteligence a strojového učení optimalizovat provoz – např. vedení zásob, platební styk, rezervace
  • Destinace první volby – jak přilákat cestovatele z celého světa, aby se pro ně Dubaj stala preferovanou destinací
  • Odpovědné cestování – využití technologií a inovací k podpoře udržitelného cestování
  • „Fygitální“ zážitky – technologie umožňující propojování fyzických a digitálních bodů na návštěvníkově cestě emirátem

Dubajský úřad pro cestovní ruch vybere nejlepší dva start-upy, které se následně utkají o cenu v celkové výši 100 000 dirhamů (zhruba 600 tisíc korun) poskytnutou formou startovního kapitálu. Vítěz získá i příslušná víza do Dubaje, oficiální kancelářské prostory a možnost zajistit si v budoucnu další financování.

Newsroom TTG

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..