Nezařazené

Druhá Noc Hotelů vypukne již zítra

Asociace hotelů a restaurací České republiky pořádá 26. ledna 2018 ve spolupráci s magistráty Prahy, Brna, Olomouce, Karlových Varů a řadou dalších měst druhý ročník akce Noc Hotelů.

Foto: Shutterstock

Ve 26 městech (vedle již zmíněných jsou to Kutná Hora, Český Krumlov, Strakonice, Litomyšl, Plzeň, Luhačovice, Hradec Králové, Zlín, Ostrava, Jičín, Mělník, Nymburk, Benešov, Vísky, Kladno, Most, Horní Planá, Teplice, Roudnice nad Labem, Příbram, Kolín a Dukovany) se do akce zapojilo 140 hotelů, které společně nabídly 1421 pokojů. To je výrazný nárůst proti loňsku, kdy se Noc Hotelů konala pouze v Praze.

Hosté si mohli zarezervovat ubytování již od 1. listopadu loňského roku přímo přes webové stránky www.nochotelu.cz, kde měli příležitost využít promokódu, který jim zprostředkoval nákup za zvýhodněné ceny. Dvoulůžkové pokoje se snídaní nabízeli hoteliéři ve třech cenových hladinách: 777 Kč, 999 Kč a 1111 Kč. Jak potvrdil Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR, většinou se jedná o ceny nákladové, případně podnákladové. „Hoteliéři tak chtějí vyjádřit poděkování místním obyvatelům za toleranci k intenzivnímu cestovnímu ruchu v místě, kde žijí, ale také informovat o tom, jak přispívá cestovní ruch ke zlepšení životního standardu v daných destinacích,“ shrnul Václav Stárek ideu Noci Hotelů.

Většina hotelů připravuje pro své hosty zajímavý program, který je často spojen s možností podívat se do míst, která jsou většinou pro hosty nepřístupná, a seznamují zájemce s provozem hotelu.

V Praze, kde jsou partnery Noci Hotelů Magistrát hl. m. Prahy, Prague City Tourism, Muzeum hl. m. Prahy, Správa Pražského hradu a Národní galerie, získávají hoteloví hosté i příležitost navštívit Pražský hrad, Národní galerii či Staroměstskou radnici za zvýhodněné ceny. Podobné výhody chystají i v Brně, kde se mohou hosté vypravit se slevou do Technického muzea nebo brněnského podzemí.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button