Dreamliner aerolinií EL AL výjimečně v Praze

Boeing 787-9 Dreamliner izraelské letecké společnosti EL AL v pátek 6. prosince vůbec poprvé, a zřejmě na dlouhou dobu naposledy, dosedl na letišti Václava Havla v Praze.

Tento komfortní letoun je totiž určený především na dálkové lety a Praha není od Tel Avivu dostatečně daleko. Kromě toho, že je toto moderní (a také moc hezké) letadlo výrazně lehčí a má tudíž podstatně nižší spotřebu paliva než Boeing 747, který ve flotile aerolinií EL AL nahradilo, nabízí i větší pohodlí. V business třídě si může cestující ze sedačky udělat docela pohodlnou postel a k dispozici má nejen televizi, ale i nepřetržitou obsluhu. Větší pohodlí mají cestující i v klasické economy třídě, prostor mezi sedačkami je v Dreamlineru větší než v jiných letadlech a je zde i více místa pro zavazadla. Výrazně větší jsou i okénka, která již nemají onu roletku, jak ji známe z jiných strojů, ale jsou opatřena elektronickým zatemňovacím systémem.

Celkem se do letadla vejde 282 cestujících, z toho 32 v business třídě, 28 v premium třídě a 222 ve třídě economy. EL AL má těchto letadel ve flotile třináct. Na pravidelné lince Tel Aviv – Praha ale zatím bude i nadále létat menší Boeing 737-800.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..