Partnerská sekce

Dovolená ze slevových portálů se vyplatí, má to však své „ale“

Partnerský článek

V Česku se postupně stabilizuje trh v oblasti slevových portálů. Ty kvalitní velmi důrazně dbají na kvalitu nabízených produktů, což se projevuje jednak na spokojenosti zákazníků i na rostoucím zájmu o některé nabídky, v tomto období především dovolené. Přesto je opatrnost na místě, především však u menších portálů.

Zdroj: www.pixmac.cz
Zdroj: www.pixmac.cz

 

Lidé slevovým portálům věří a nakupují

Obliba slevových portálů mezi lidmi stoupá, podle posledních průzkumů na nich již nakoupilo 75 % uživatelů internetu a 79 % z nich svou zkušenost označilo za dobrou. Mezi nejčastěji nakupované komodity patří mimo jiné také levné zájezdy, v jejichž prodeji slevové portály dohánějí cestovní agentury. Nejsilnější hráči na trhu slevových portálů odhadují, že prodej dovolených tvoří až 60 % jejich celkového obratu.

 

Táhnou dobře známé destinace

Průzkumy, které zveřejnil třetí nejsilnější slevový portál na českém trhu Zapakatel, ukazují, že největší zájem je především o Čechům dobře známé destinace. Jasně vedou pobyty v České republice, které následuje dovolená v Chorvatsku a Tatrách a dále v Itálii, Egyptě, Turecku a Španělsku.

Nejčastěji pak slevy pobytů v zahraničí vyhledávají lidé do 30 let věku, kteří pocházejí z větších měst.

 

Nepříjemné zkušenosti se lze vyhnout

Radost z levně zakoupené dovolené však v některých případech vystřídá zklamání. Nejčastějším důvodem reklamace bývá kvalita ubytování a jídla. Nepříjemným zážitkům z dovolené se ale dá poměrně snadno vyhnout.

[box]

  • Nakupujte u důvěryhodného a prověřeného prodejce – ačkoliv se trh slevových portálů postupně stabilizuje, stále je tu dost těch, kterým spokojenost zákazníka vrásky nedělá. Nenechte se proto vždy zlákat tou nejúžasnější nabídkou a slevový portál si důkladně prověřte.
  • Sledujte, co si skutečně slevovým kuponem kupujete – dovolená není v rodinném rozpočtu obvykle nijak zanedbatelnou položkou, proto si na její výběr vyhraďte dostatek času. Ten využijte k tomu, abyste si pečlivě přečetli celou nabídku, především pak služby zahrnuté v ceně nabízené dovolené.
  • Nevěřte na kouzla, uvažujte o cenách – luxusní zájezd za extrémně nízkou cenu? Zní to lákavě, ale nepřipadá vám to trošku podezřelé? Nenechte se strhnout vábením slev a přemýšlejte o tom, jak vysoká může být skutečně sleva, aby zůstala zachována kvalita pobytu. Některé méně kvalitní portály totiž nabízí fiktivní slevy či klamavé nabídky. Pokud zároveň negarantují spokojenost zákazníka, měli byste se mít při nákupu na pozoru.

[/box]

Naopak silné slevové servery dbají o svou nabídku, své dodavatele prověřují a svým zákazníkům nabízí kompenzaci v případě nespokojenosti.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button