Dovolená v Burgenlandu

Burgenland se svým mírným panonským klimatem nabízí nepřeberné možnosti milovníkům aktivní dovolené. Na cyklisty čeká kolem 2.500 km cyklostezek, od rekreačních tras až po náročné horské sjezdy.

22_01_Sport_Neu1 Kopie

Zvláště oblíbená je 138 km dlouhá trasa kolem Neziderského jezera. Na své si přijdou i milovníci horských kol a stále více hostů sem lákají elektrokola, jízdy na drezíně, čtyřkolky a dvoukolky.

Pěší turisty mají v oblibě hlavně dálkové turistické trasy, jako je hřebenová trasa „alpannonia“ od Semmeringu až na okraj Velké uherské nížiny. Alternativou jsou areály uzpůsobené severské chůzi (nordic walking) v Bad Tatzmannsdorfu, u Neziderského jezera a v Stegersbachu.

Burgenland je nejatraktivnějším rakouským regionem pro milovníky koní s 1.500 km jezdeckých stezek a s široce vybudovanou infrastrukturou jízdáren a jezdeckých usedlostí, které nabízejí nejnověji plánování tras i pomocí GPS i se zapůjčením příslušných navigací.

Mírné klima láká do Burgenlandu i golfisty. Na golfových hřištích v  Donnerskirchenu, Lutzmannsburgu, Bad Tatzmannsdorfu, Stegersbachu a Loipersdorfuse mohou odpalovat míče téměř po celý rok.

Neziderské jezero přitahuje v létě milovníky jachtingu a surfingu,v zimě pak bruslaře a jachtaře na ledě. Vodáci vyhledávají spletitá zákoutí rákosového pásu kolem jezera.  V jednotlivých obcích a u hotelů stále přibývá tenisových kurtů.

Interaktivní turistická mapa Burgenlandu
Obsahuje pěší, jezdecké a cyklistické trasy. Jejich detailní popisy, výškové profily a obrázky usnadňují plánování výletů. Kromě toho si mohou návštěvníci prohlédnout trasy trojrozměrně na Google-Earth a stáhnout si soubory GPX do svých navigací.
www.burgenland.info/tourenguide

Propojení Dunaje a Neziderského jezera
Motem nové 97 km dlouhé „Trasy pro objevitele“ (Entdecker Tour) je „vítr, víno a voda“. Vede od vinic podél Dunaje ke břehům Neziderského jezera. Objevitelé na kolech mohou putovat po stopách římské historie i barokní radosti ze života, ale vychutnávat také přírodní krásy lužního lesa v Národním parku Donau-Auen či rákosového porostu v Národním parku Neusiedler See-Seewinkel. Cestou si mohou vybrat z mnoha příjemných možností občerstvení s vínem i gastronomickými specialitami.

Cyklostezka B10 kolem Neziderského jezera (severní část)
Patří k nejhezčím cyklistickým trasám vůbec a vede  kolem největšího stepního jezera ve střední Evropě, které je od roku 2001 součástí světového přírodního dědictví UNESCO. Jedinečná krajina a kulturní poklady dělají z této cyklostezky s minimálními výškovými rozdíly příjemnou objevitelskou výpravu a nezapomenutelný zážitek.

Další informace:
Burgenland Tourismus
Market Management Central- and Eastern Europe
Mag. (FH) Michaela Fischbach
Tel.: +43/2682/63384-23
E-Mail: fischbach@burgenland.info
Internet: www.burgenland.info/de
V češtině: www.burgenland.info/cz

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..