Dorita Mandonҫa: Na Madeiru jezdí ročně deset tisíc Čechů, chceme posílit zimní sezonu

Madeira se představila koncem května veřejnosti pomocí street marketingu v Obchodním domě Chodov. O budoucích plánech turistické centrály a Madeiře jako destinaci jsme si povídali s ředitelkou Doritou Mandonҫou.

 

Dorita Mandonҫa na prezentaci Madeiry Autor: Amara Zemplinerová

Dorita Mandonҫa na prezentaci Madeiry Autor: Amara Zemplinerová

Jste poprvé v Praze?

Ne, už jsem tu byla na dovolené. Ale je to poprvé, co jsem přijela s propagací Madeiry. Ale samotná Madeira byla v České republice už představena jako golfová destinace na turistickém veletrhu Holiday World. A měli jsme tu již nějaké akce, a tak Madeira patří mezi známé destinace. Vracíme se zpátky, abychom připomněli, že je Madeira krásnou destinací, kde je možné využívat řady aktivit.

Máme asi 10 000 českých turistů, kteří většinou zůstávají na pět, šest nocí, což je dobré, ale máme v plánu současné číslo 50 000 přenocování ještě zvýšit.

A to jste přijela jen do Prahy, nebo ještě s kampaní pokračujete dál?

Ne, toto je součástí naší cesty, pokračujeme dále do Varšavy, kde také proběhne worskshop a street marketing. A pak máme v programu ještě Budapešť, kde se setkáme asi s 50 cestovními kancelářemi a touroperátory. V Praze jsme udělali street marketing a příště bychom rádi zorganizovali workshop a znovu připomněli Madeiru jako destinaci.

Můžete nám říci, jaké máte plány v České republice?

Chceme se vrátit do Česka ještě před zimní sezonou, chceme pomoci více s prodejem zimních letů. Chceme také připravit malou kampaň v České republice pravděpodobně v časopisech a na internetu, hlavně tedy před zimním obdobím. Pravděpodobně v prosinci a říjnu chceme vzít několik cestovních agentur na fam trip. Rádi bychom zkontaktovali místní touroperátory a ukázali jim aktivity, hotely a jejich služby na Madeiře. Chceme tak připomenout lidem, že Madeira je krásným místem pro dovolenou.

Připravujete nějaké nové lety na Madeiru?

V současnosti nemáme nové lety, ale chtěli bychom letadla více zaplnit. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet příští rok.

Máte z Prahy přímé lety na Madeiru?

Nemáme žádné pravidelné přímé lety. Létá se přes Lisabon. Ale v létě od června do srpna k nám létají charterové lety.

Jaké mají golfisté možnosti na Madeiře?

Máme tři golfová hřiště. Jedno je velmi blízko letiště, asi deset minut od Funchalu leží Santo de Serra. Je velmi krásné. Druhé Palheiro je také posazeno v nádherné krajině blízko hor, kde máte výhled na moře. Poslední je Porto Santo, které je nejlepší v Evropě. Navrhl je Sevariano Ballesteros. A jezdí k nám hodně turistů, jen proto, aby si zahráli golf právě na Porto Santo.

Můžete doporučit nějaké období, golfovou sezonu, kdy je dobré si přijet zahrát?

Golfovou sezonu na Madeiře začínáme v květnu. Ale v rámci turistického ruchu se na Madeiru jezdí celý rok, nemáme tu žádné speciální období. V podstatě můžete přijet a hrát golf kdykoliv.

Můžete nám říci, jestli minulý rok přijelo více golfistů z České republiky?

Bohužel nevím, je to těžko zjistitelné.

Madeira je nádherný ostrov, ale lidé jej mají spojený s tím, že tu nejsou pláže.

Nejsme destinace pláží a opalování. Ale máme nádhernou přírodu a města, máme komfortní moderní hotely – nejčastěji pětihvězdičkové. U nás můžete relaxovat na procházkách. V Porto Santo máme krásnou pláž se zlatým pískem. Máme tu také přírodní kamenné pláže. Jsme více relaxační destinací.

Máte také možnosti pro batůžkáře, levné ubytování pro mladé?

Ano, najdete tu řadu hostelů. A také se objevují plány, že budou příští rok některé soukromé domy přestavěné na hostely. Mladí backpackeři u nás navštěvují řadu muzeí a podnikají řady aktivit např. pozorování velryb a delfínů.

Kolik lidí žije na Madeiře?

Přibližně 280 000 osob.

A kolik lidí přijíždí na léto?

Máme asi 30 000 lůžek v hotelech. Například v roce 2012 přijelo okolo 1 000 0000 turistů v rámci letecké dopravy a 600 000 připlulo v rámci zaoceánských plaveb. Většinou máme nejvíce příjezdů na květinový festival, asi 90 %, a na konci roku míváme také hodně turistů.

 

Lucie Poštolková

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..