Dominikánská republika – země možností

Neumíte se rozhodnout, zda se vydat k moři, nebo za přírodou a aktivním odpočinkem? Možná partner by raději něco svižnějšího a vy se naopak vidíte spíše na horkém bílé pláži? Ač už je to jakkoli, máme pro vás řešení. Letos zkuste na vlastní kůži destinaci tisíce možností – Dominikánskou republiku.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Historie, umění a kultura – Kromě hlavního města Santo Dominga, které v sobě skrývá krásu koloniální doby, se můžete kochat viktoriánskou architekturou v Puerto Plata. Pravým kulturním odkazem je pak v druhém největším městě Dominikány v Cibao. El Monumento a los Héroes de la Restauración připomíná bohaté dominikánské historické dědictví, stejně tak jako kulturní centrum León Jimenes, kde je najdete místní umění a kulturu.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Hory a příroda – jasné a bezdešťové dny začátku roku jsou ideální pro to, abyste se vydali na výlet do středohoří Cordillera Central. Pico Duarte (3097m n. m.), řeky a fascinující krajina s hustými borovicovými lesy a horami skrývajícími kávové plantáže i adrenalinové vyžití.

Začátek roku ve znamení velryb – Bezesporu velkým lákadlem je pozorování velryb, které každý rok připlouvají do oblasti Samaná. Od ledna do března tak můžete zažít nezapomenutelnou podívanou.

Golfový ráj – Kromě krásných pláží je Punta Cana proslulá svými vyzývavými golfovými hřišti. Hřiště s nádherným výhledem na oceán jsou Punta Espada, navržené Jackem Nicklausem, a Corales, navržené Tomem Faziem, která patří mezi nejlepší v Karibiku. Na jaře se zde koná PGA Tour, která přitahuje golfisty z celého světa.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Barahona, neodkrytá turisty – Pláže, národní parky, chráněná území, plantážní stezky, řeky a jezera… to je Barahona známá také jako „Perla jihu“. Klenotem přírody je národní park Sierra de Bahoruco, domov četných druhů fauny a flóry (z toho několik druhu endemických). Nachází se zde také Laguna Rincón neboli Cabral, která je největší sladkovodní lagunou v zemi. A opravdový poklad se skrývá na panenských plážích Bahía de las Aguilas, kde nenajdete nic než písek, přírodu a moře. Není se tedy co divit, že se sem dostanete na lodi nebo autem s pohonem 4×4.

Plážové povalování tak můžete skombinovat s mnoha zážitky a různorodostí, kterou Dominikánská republika nabízí. Teď už jen stačí zarezervovat si letenku.

Více na www.godominicanrepublic.cz

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..