Dominikánská republikaTrendyZprávy

Dominikánská republika zažívá turistický boom

Partnerský článek

Podle údajů Centrální banky Dominikánské republiky (Banco Central) zavítalo do země v letošním roce od ledna do května celkem 2 696 014 turistů. Oproti stejnému období loňského roku představuje toto číslo 6,7% nárůst. Z České republiky přijelo v květnu 2017 o 66,67 % více turistů než vloni.

Santo Domingo, Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Podle Světové organizace cestovního ruchu (World Tourism Organization – WTO) Dominikánská republika aktuálně vede statistiky návštěvnosti v regionu Karibiku a může být příkladem pro okolní ostrovy. V rámci jednotlivých kontinentů byl největší nárůst zaznamenán u příjezdů turistů z Evropy (o 21,5% více), dále ze Severní Ameriky (o 4,5 % více) a z regionu Střední Ameriky a Karibiku (o 16,6 % více).

Obohacením turistické nabídky o nové atrakce a aktivity se doba pobytu v Dominikánské republice prodloužila na devět nocí. Zatímco v loňském roce činila průměrná útrata na osobu 130,7 USD a doba pobytu trvala 8,45 nocí, letos dosáhla útrata 133,45 USD na osobu/den a počet přenocování se prodloužil na 8,73.

Informaci uvedl Radhamés Martínez Aponte, technický viceministr Ministerstva cestovního ruchu Dominikánské republiky. Současně poukázal na fakt, že podíl na této tendenci má zlepšující se silniční infrastruktura a také skutečnost, že turisté vyhledávají vedle Punta Cany také nové regiony – především poloostrov Samaná a Puerto Plata.

Z výsledků analýzy profilu turistů vyplynulo, že pro 95,2 % turistů je hlavním motivem cesty do Dominikánské republiky odpočinek na zdejších plážích, přičemž z 94,4 % převažuje ubytování v hotelech. Co se týká věkové kategorie, 52,5 % tvoří návštěvníci ve věku 21 – 49 let, procentuelně tvoří 53,6 % ženy a 49,4 % muži.

Destinace přitahuje zahraniční investory a mezinárodní hotelové řetězce, které zde staví nové resorty. Zatímco v roce 2016 bylo k dispozici celkem 75 205 hotelových pokojů, letos přibude dalších šest tisíc.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button