Dominikánská republika přitahuje zahraniční investory

Dominikánský kongres schválí v následujících dnech novelu zákona o investičních pobídkách v cestovním ruchu. „Rozšířením zákona dojde ke zvýšení zahraničních investic a rozvoji udržitelného cestovního ruchu v jednotlivých regionech a vesnicích“, oznámil ministr cestovního ruchu Francisco Javier García při slavnostním zahájení výstavby hotelového komplexu Real Intercontinental v Santo Domingo. Ceremonie se zúčastnil také dominikánský prezident Danilo Medina.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Vizualizace nového hotelu Real Intercontinental Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Nový pětihvězdičkový resort hotelového řetězce Poma bude stát ve finanční čtvrti Santo Dominga a podle Garcíi „přispěje ke zlepšení kvality hotelové nabídky v hlavním městě.“

Součástí řetězce Poma je divize Real Hotel and Resorts, která spravuje dalších devatenáct hotelových nemovitostí na západní polokouli. “Společnost Real Hotels and Resorts si pečlivě vybírá nové trhy, do kterých bude investovat. Hledáme dynamické trhy, které jsou ekonomicky aktivní a zaznamenávají růst,” říká Fernando Poma, CEO realitní divize skupiny Poma a dodává: „a toto prostředí jsme našli v Dominikánské republice.”

Hotel v celkové hodnotě $200 milionů USD bude mít patnáct poschodí, 227 pokojů (z nich šestnáct kategorie suite junior). Uvnitř hotelu bude rovněž prezidentské apartmá, pět obchodních center, osm kongresových sálů s celkovou kapacitou 750 osob, bazén, posilovna a 229 parkovacích míst, to vše na celkové ploše 3866 m2.

Podle Ferdinanda Pomy by měl projekt přinést až 1000 nových pracovních míst

během fáze výstavby a 270 dalších pracovních pozic po dokončení.

Zdroj: Estrategia y Negocios

Destinace měsíce: Dominikánská republika

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..