Dominikánská republikaZprávy

Dominikánská republika oceněna jako nejlepší golfová destinace

Mezinárodní asociace golfových touroperátorů (IAGTO) zvolila Dominikánskou republiku za nejlepší „Golfovou destinaci Latinské Ameriky a Karibiku“. Ocenění golfového potenciálu získala Dominikánská republika již po třetí za sebou v historii konání IAGTO Awards.

IAGTO_DR

Slavnostní předávání cen IAGTO Awards proběhlo 8. října na ostrově Tenerife. Dominikánská republika byla zvolena díky celoročně příhodným klimatickým podmínkám a skvělým golfovým hřištím, z nichž se většina nachází přímo na pobřeží Karibiku. Rozhodčí hodnotili destinace na základě různorodých kritérií, jako je např. spokojenost klientů, kvalita a dostupnost golfových hřišť, ubytování, cena, profesionalita poskytovatelů a podpora místních turistických organizací.

„Je nám ctí, že Dominikánská republika získala tak významné ocenění přímo od profesionálů v oboru golfu,“ říká Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky a dodává: „Jedná se o výsledek společné práce hoteliérů, tour operátorů a Ministerstva cestovního ruchu. Společně se snažíme nabízet ty nejlepší služby a kvalitní hřiště tak, aby se k nám golfisté rádi vraceli.“

V roce 2014 zaznamenal golfový turismus v Dominikánské republice 10% zvýšení, tedy celkem 140 tisíc golfových hráčů. Příjmy z golfové turistiky se v současnosti odhadují na 200 milionů dolarů ročně, přičemž tato cifra bude v roce 2016 podle odhadů IAGTO North America nadále stoupat.

V Dominikánské republice najdeme 28 golfových hřišť té nejvyšší kvality, navržených slavnými architekty jako jsou Pete Dye, PB Dye, Jack Nicklaus, Robert Trent Jones, Gary Player a Tom Fazio. Mezi nejznámější hřiště patří Punta Espada Golf Club v Cap Cana, La Cana v Puntacana Resort & Club či Psí zub a Dye Fore v Casa de Campo.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button