Dominikánská republikaPartnerská sekce

Dominikánská republika je podle statistik CTO nejnavštěvovanější destinací Karibiku

Partnerský článek

Od ledna do října letošního roku přijelo do Dominikánské republiky 3,3 milionů zahraničních turistů, tedy dvojnásobek oproti konkurenčním destinacím. Dominantní pozici Dominikánské republiky v regionu Karibiku potvrzují také příjmy z cestovního ruchu, které v loňském roce dosáhly částky $4.5 miliardy USD, uvedla CTO.

Foto: www.godominicanrepublic.cz/
Foto: www.godominicanrepublic.cz

 

„Za první tři kvartály tohoto roku přijelo nejvíce turistů ze Severní Ameriky (58.2 %), z Evropy (25.8 %) a z Jižní Ameriky (11.1 %)“, říká Leila Boasier-Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky pro region střední a východní Evropy a dodává „Čeští turisté přijíždějí do Dominikány nejčastěji v zimní sezoně v době charterových letů.“

Chartery z České republiky létají od listopadu do března na východní pobřeží do Punta Cana, na sever do provincie Puerto Plata a na poloostrov Samaná na severovýchodě poloostrova. Podle informací ČSA budou v roce 2014 spuštěny pravidelné lety z Prahy do dominikánské metropole Santo Domingo.

Do letoviska Punta Cana jezdí turisté za odpočinkem a odreagováním. Zdejší luxusní resorty nabízejí 24 hodin denně servis all-inclusive. Puerto Plata je ideálním místem pro aktivní dovolenou a sport. V únoru se koná na pláži Cabarete u Puerto Plata světový šampionát v kitesurfingu a windsurfingu Master of the Ocean. Divokou přírodu najdeme na Samaná, kam také každoročně od prosince do poloviny března připlouvají na námluvy tisíce velryb. V dalším roce se do Samanské zátoky vracejí, aby porodily mláďata. Santo Domingo je město plné kultury, zábavy a nočního života. Přibližně 40 minut jízdy z metropole podél pobřeží na východ se nacházejí letoviska Boca Chica a Juan Dolio, kde jsou vyhlášené pláže Unesco a ideální podmínky pro potápění.

Po Dominikánské republice cestují zahraniční turisté v regionu Karibiku nejčastěji na Kubu (1,99 milionů) a Jamaiku (1,26 milionů).

 

velryby Na velrybí námluvy do zátoky Samaná

Jedny z nejkrásnějších dominikánských pláží s měkkým bílým pískem najdeme na poloostrově Samaná v severovýchodní části země. V zimním období připlouvají do zdejší zátoky tisíce velryb hrbatých (keporkak) z Grónska na námluvy. V následujícím roce se do teplých karibských vod vracejí, aby přivedly mláďata na svět.

Pozorování keporkaků se stalo oblíbenou atrakcí turistů. Sezona pozorování začíná v prosinci a trvá až do konce března. Vidět tyto osmnáctimetrové tvory zblízka a naslouchat jejich zpěvu je skutečně nezapomenutelný zážitek.

 

Zdroj: Národní turistický úřad DR

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button