Data & studieDopravaZprávy

Dominikánská republika je lídrem v počtu turistů, kteří přicestovali letadlem

„Země má vedoucí postavení v Karibiku a Latinské Americe, co se týká počtu návštěvníků, kteří využívají leteckou dopravu, tak i v generování dolarů,“ uvedl ředitel investiční podpory Ministerstva cestovního ruchu Manuel Pacheco.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Jako příklad uvedl Mexiko, kde mnoho turistů ze Severní Ameriky přicestuje pozemní dopravou. Poznamenal, že letiště v Punta Cana přijímá nejvíce turistů z celé Latinské Ameriky. Řekl, že země je lídr v investování a v příjmech v přepočtu na jednoho cestujícího. Zdůraznil, že cestovní ruch je odvětví, které Dominikánské republice vytváří nejvíce devíz i pracovních míst.Tyto informace uvedl Pacheco během ekonomické schůzky deníku Hoy. Doprovázeli ho Mirka Hernández, ředitelka oddělení pro domácí cestovní ruch; Luis Simó Maceo, ředitel oddělení mezinárodních vztahů Ministerstva cestovního ruchu; Altagracia Corletto de Olmos, ředitelka kulturního cestovního ruchu; a novinář Manuel Nova, ředitel audiovizuálního oddělení Ministerstva cestovního ruchu.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

„Země má k dispozici 8 mezinárodních letišť, z nichž 7 přijímá lety na denní bázi. Navíc disponuje 6 přístavy pro zaoceánské lodě a další jsou ve výstavbě. Nabízí také nejvyšší počet golfových hřišť – aktuálně 29 a další se připravují,“ zdůraznil Pacheco. Připomněl, že v loňském roce přicestovalo do Dominikánské republiky 6,6 milionů turistů leteckou dopravou a 1 357 158 turistů vodní cestou, což dává dohromady 8 milionů návštěvníků.Vzrostla i nabídka hotelových pokojů a to o 10 832, z toho 3267 nových a 7 565 po rekonstrukci.Ve výstavbě je aktuálně 18 094 pokojů a 3590 se přestavuje.

Rada pro podporu cestovního ruchu (Confotur) v loňském roce schválila 65 nových projektů, které přinesou 15 458 pokojů a 23 100 pracovních míst,s předpokládanou investicí 3,057 milionů amerických dolarů. Tyto projekty budou mít pozitivní dopad na dvanáct provincií včetně La Altagracia, El Seibo, Puerto Plata, Santo Domino a Samaná. Pacheco uvedl, že velkým lákadlem pro investory je patnáctileté osvobození od daně.

Průměrná roční obsazenost hotelových pokojů v Dominikánské republice je 80 %, což je výsledkem investic do reklamy a propagace destinace. Sektor cestovního ruchu tedy nemá výkyvy a je stále v hlavní sezoně.Vyzdvihl, že kupci většiny turistických apartmánů a vil jsou Dominikánci a v některých projektech zastupují až 90% podílu. Zdůraznil, že země se přesunula z modelu „all inclusive“ do rezidenční cestovního ruchu.

V loňském roce příjmy z cestovního ruchu představovaly v platební bilanci 7 560,7 milionů dolarů. V roce 2018, bylo do zlepšení infrastruktury investováno 1 501 milionů dominikánských pesos.

Newsroom TTG

Související články

Jeden komentář

  1. V dubnu tam bylo krásně. Skvělá příležitost uniknout na chvíli pracovním povinnostem. Na golf je to tam paráda, jen se musí člověk soustředit, aby dával pozor na hru a ne na scenérie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button