Dominikánská republika jako filmová destinace

Dominikánská republika propojuje aktivity na poli filmového průmyslu a cestovního ruchu. Letos se již po třetí sebou zúčastnila Filmová asociace Dominikánské republiky (DGCINE) světoznámého filmového festivalu v Cannes. Asociace DGCINE prezentuje Dominikánskou republiku jako ideální místo pro natáčení filmů.

Foto: archiv Pinewood Film British Studios

Foto: archiv Pinewood Film British Studios

„V Cannes jsme se dostali do kontaktu s lidmi z filmové branže z celého světa, informovali jsme je o působení Dominikánské filmové asociace a investičních pobídkách. Překvapil nás obrovský zájem producentů a televizních dramaturgů, kteří projevili zájem o natáčení v naší zemi,“ zhodnotila přínos festivalu Yvette Marichal, ředitelka asociace DGCINE.

Dominikánská republika je díky své geografické poloze, nízkým nákladům na ubytování štábu a nízkým produkčním výdajům pro filmaře mimořádně atraktivní. Během jediného dne je možné se přesunout z pouštní krajiny do tropického pralesa nebo do pásma třítisícových hor. V přímořském letovisku Juan Dolio nedaleko hlavního města Santo Dominga jsou k dispozici moderně vybavená studia společnosti Vicini Group a Pinewood Film British Studios vhodná pro natáčení vodních scén.

Dominikánská legislativa je vstřícná k filmovým pobídkám. Každoročně se v zemi natočí šest až deset filmů. Z těch posledních jmenujme například film Havana (Sydney Pollack), The Lost City (Andy García), The Good Shepherd (Robert de Niro) nebo Miami Vice (Michael Mann). Letos byl v Cannes představen dominikánsko-mexický koprodukční snímek Dolary z písku (Laura Amelia Guzman, Israel Cárdenas) s britskou herečkou Geraldine Chaplin v hlavní roli. Do budoucna plánují dominikánští filmaři rozvíjet spolupráci s mexickým koncernem Televisa. Vláda Dominikánské republiky chce také podpořit vytvoření nového studijního oboru „Scenaristika“.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..