Dominikánská republikaZprávy

Dominikánská republika jako filmová destinace

Dominikánská republika propojuje aktivity na poli filmového průmyslu a cestovního ruchu. Letos se již po třetí sebou zúčastnila Filmová asociace Dominikánské republiky (DGCINE) světoznámého filmového festivalu v Cannes. Asociace DGCINE prezentuje Dominikánskou republiku jako ideální místo pro natáčení filmů.

Foto: archiv Pinewood Film British Studios
Foto: archiv Pinewood Film British Studios

„V Cannes jsme se dostali do kontaktu s lidmi z filmové branže z celého světa, informovali jsme je o působení Dominikánské filmové asociace a investičních pobídkách. Překvapil nás obrovský zájem producentů a televizních dramaturgů, kteří projevili zájem o natáčení v naší zemi,“ zhodnotila přínos festivalu Yvette Marichal, ředitelka asociace DGCINE.

Dominikánská republika je díky své geografické poloze, nízkým nákladům na ubytování štábu a nízkým produkčním výdajům pro filmaře mimořádně atraktivní. Během jediného dne je možné se přesunout z pouštní krajiny do tropického pralesa nebo do pásma třítisícových hor. V přímořském letovisku Juan Dolio nedaleko hlavního města Santo Dominga jsou k dispozici moderně vybavená studia společnosti Vicini Group a Pinewood Film British Studios vhodná pro natáčení vodních scén.

Dominikánská legislativa je vstřícná k filmovým pobídkám. Každoročně se v zemi natočí šest až deset filmů. Z těch posledních jmenujme například film Havana (Sydney Pollack), The Lost City (Andy García), The Good Shepherd (Robert de Niro) nebo Miami Vice (Michael Mann). Letos byl v Cannes představen dominikánsko-mexický koprodukční snímek Dolary z písku (Laura Amelia Guzman, Israel Cárdenas) s britskou herečkou Geraldine Chaplin v hlavní roli. Do budoucna plánují dominikánští filmaři rozvíjet spolupráci s mexickým koncernem Televisa. Vláda Dominikánské republiky chce také podpořit vytvoření nového studijního oboru „Scenaristika“.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button