Dominikánská republika: Do ráje na ostrov Saona

Isla Saona je ztělesněním ráje, který si většina turistů před cestou do Dominikánské republiky vysnila. Pláže jsou kýčovitě dokonalé, přesto by nikdo neměl výlet na neobydlený ostrůvek v národním parku Parque National del Este vynechat.

Foto: Lucie Gaudlova

Foto: Lucie Gaudlova

Právě tady totiž můžete vidět pestrobarevné korály, červené hvězdice a obří mušle, které znáte z amerických animovaných filmů. A obdivovat je nepřestanete ani po několika hodinách.

Na pětadvacet kilometrů dlouhý a pět kilometrů široký ostrov Saona se dostanete katamaránem nebo motorovým člunem z rybářské vesničky Bayahibe. Ta působí velmi opuštěně a ožívá jen zrána, kdy přijíždí autobusy plné turistů mířících na Isla Saona.

Výlet na Isla Saona je totiž jedním z nejoblíbenějších jednodenních výletů v Dominikánské republice, každý den ostrov navštíví až tisíc turistů. Zásluhu na tom má hlavně moře, které má ve skutečnosti ještě hezčí barvy než na reklamních plakátech.

Foto: Lucie Gaudlova

Foto: Lucie Gaudlova

Isla Saona je prázdninovým ostrovem odjakživa, už v šestnáctém století na něj jezdili odpočívat španělští námořníci. Ostrov objevil stejně jako Dominikánskou republiku mořeplavec Kryštof Kolumbus, narazil na něj v roce 1494 při své druhé plavbě do Ameriky.

Náš tip

Najděte si na pláži ve stínu palem kokos a požádejte domorodce, aby vám ho otevřel. Čerstvému kokosovému mléku se jen tak něco nevyrovná!

Pokud se nechcete celý den mačkat v davu turistů, vyrazte do Bayahibe na vlastní pěst a cestu na Isla Saona si domluvte až na místě. Nezapomeňte smlouvat, smlouvání k Dominikánské republice patří!

Lucie Gaudlová

Destinace měsíce: Dominikánská republika

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..