AtterseeZprávy

Domek hudebního skladatele Gustava Mahlera

Od 7. do 9. července se celý Steinbach ocitne pod taktovkou skladatele Gustava Mahlera – 2. ročník Festivalu Gustava Mahlera bude mít téma „Mahler, Brahms a cyklistika“.

Foto: Regina Schachl

Gustav Mahler pobýval v letních měsících let 1893 až 1896 v hostinci Gasthof zum Höllengebirge, což je dnes penzion a hotel Föttinger, ve Steinbachu am Attersee. Aby mohl Mahler nerušeně pracovat a komponovat, postavili na jaře roku 1894 na pozemcích hostince, na louce přímo u břehu jezera, hudební pavilon pro „prázdninového skladatele“. Tento jednoduchý domek s jednou místností, ve které byl stůl, křeslo, kamna a klavírní křídlo, sloužil Gustavu Mahlerovi jako pracovní svatyně během jeho letních pobytů u Attersee.

„Skladatelův domek“ čekala po roce 1896 pestrá budoucnost. V roce 1985 byl opraven do původní podoby a zpřístupněn veřejnosti. V létě roku 2016 byl „Skladatelův domek“ s obnovenou výstavou znovuotevřen v rámci Mahlerova festivalu. V termínu okolo Mahlerových narozenin 7. července se ve Steinbachu am Attersee každoročně koná festival. Gustav Mahler si užíval nedotčenou přírodu a nechal se inspirovat šuměním stromů v mírném pobřežním vánku, klokotáním vody omývající kameny na pobřeží stejně jako výhledem na Höllengebirge.

V tomto úžasném prostředí dokázal Mahler zkomponovat půl tuctu skladeb a dvě enormní symfonie – části druhé symfonie a celou třetí symfonii. nechte se, tak jako kdysi Gustav Mahler, inspirovat. Navštivte „Skladatelův domek“ u penzionu a hotelu Föttinger ve Steichnbachu am Attersee. Při zájmu o prohlídku se prosím přihlašte na recepci hotelu (otevřeno od května do října, telefon +43 7663 8100).

Více informací naleznete ZDE.

 

V průběhu března Vám v rubrice Destinace měsíce představíme rakouský prázdninový region Attersee.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button