Jižní TyrolskoZprávy

Dolomity u Tre Cime: naprostá ski-romantika

Ať se v údolí Hochpustertal/AltaPusteria hnete kamkoliv, společnost vám bude dělat ikonický skalní masív Drei Zinnen/Tre Cime. Jeho tři špice ční nad údolím a staly se symbolem oblasti, která si říká Dolomity Tre Cime a kde se lyžuje v sedmi střediscích.

Radost ze skluzu na širokých sjezdovkách v Helmu tryská jako gejzír. Zdroj: www.suedtirol.info

Za pozornost stojí zejména tři ze zdejších sedmi lyžařských resortů: Helm/Monte Elmo, Rotwand/CrodaRossa a Haunold/Monte Baranci. Jsou ideální pro rodiny s dětmi a jejich sjezdovky končí přímo u hotelů a penzionů. Ale pozor! I zde se najdou závodní a dlouhé, pětikilometrové tratě!

Majitelé tu investují ve velkém: předloni zde například propojili dvě sousední střediska Helm a Rotwand. Výsledkem je areál Sextner Dolomiten s celkem 45 km tratí a dvěma profilově zajímavými sjezdovkami. K tomu si připočtete dvě pětikilometrové sjezdovky (červenou a černou) padající z vrcholu Helmu do Vierschachu/Versciaco a vyjde vám hodně moc pěkného lyžování. A protože to tu vypadá jako z pohádky, mají zde nedaleko sjezdovky v Helmu i živé pohádkové soby. Každý čtvrtek od 14 hodin je mohou děti krmit.

Běžecká stopa v pohádkových Sextenských Dolomitech. Zdroj: www.suedtirol.info

Dojet do střediska Sextner Dolomiten můžete z Kronplatzu i vlakem, od loňského roku zde kousek od lanovky vybudovali novou zastávku. Železniční trať propojuje celé údolí. V městečcích Sexten/Sesto, Innichen/San Candido a Toblach/Dobbiaco je šest sáňkařských drah a celou oblastí Dolomity Tre Cime probíhají běžkařské trasy: je jich tu kolem 200 km a patří k nejvyhledávanějším v Itálii.

www.three-peaks.info

Postupně Vám v rubrice Destinace měsíce představujeme Jižní Tyrolsko.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button