Zprávy

Dolomiti Superski zahajují 45. zimní sezonu s velkými investicemi

Největší italský lyžařský areál s 12 lyžařskými oblastmi zahájí sezonu 30. listopadu. I letos investoval především do kvality služeb a  nových zařízení. Celková suma investic konsorcia skládajícího se ze 130 společností dosáhla 90 milionů eur, z toho 25 milionů do zasněžování.

„Naší strategií je, aby klient našel vždy to, co očekává a to od počátku sezony až do konce,“ zdůrazňuje prezident Dolomiti Superski Sandro Lazzari. Lyžaři budou mít letos k výběru nové bezpečné lanovky s větším komfortem. Například v Alta Badia byla dvousedačková  lanovka Roy nahrazena  automatickou šestisedačkovou lanovkou. V San Martino di Castrozza třímístní a čtyřmístní sedačkové lanovky nahradila nová kabinka Colbricon Express pro deset lidí. Řadu lanovek nahradily nové kabiny. S novou sezonou zahajují také nové sjezdovky, jako je  sjezdovka Panoramica Druscié v Cortině d’Ampezzo, nebo nová sjezdovka Signaue II v 3 Cime Dolomiti a nová sjezdovka Wastl Huber v oblasti Gitschberg-Jochtal, která doplní novou kabinovou lanovku Ski Express.

Vedení konsorcia zdůrazňuje, že zasněžování používá pouze přírodních  zdrojů a elektrickou energii.

K radovánkám na horách patří v Itálii i pobyty na chatách a kulturní zábava. Proto je i pro letošní sezonu zachován například projekt mezinárodního muzea horské fotografie LUMEN s gurmánskou restaurací, k novinkám patří i chata Lo Chalet v Alpe Cermis a nová  horská chata Chalet 44 v Bellamonte  ve Val di Fiemme.  Rozšiřuje se rovněž pokrytí WiFi.

Doména Dolomiti Superski na severovýchodě Itálie se rozprostírá na 3000 km2 Dolomit, které patří k světovému kulturnímu dědictví UNESCO. Lyžařská oblast nabízí celkem 450 lyžařských vleků a lanovek, 1 200 km sjezdovek a spoustu snowparků pro freestyle a fun lyžování ve 12 lyžařských zonách. Lyžařský skipass zvýhodňuje celkovou nabídku.

Marta Jedličková

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button