Do New Yorku vleže a se šampaňským

Návštěva New Yorku byl vždycky můj sen. Svou první návštěvu budu mít navždy spojenou s luxusními službami Austrian Airlines a pohostinností CK Dertour.

Autor: Kristýna Gottwaldová

Autor: Kristýna Gottwaldová

Říká se, že New York je krásný v každém ročním období a při jakémkoli počasí, které se projeví vždy v plné síle – zima mrazivá s ledovým větrem foukajícím od vody, léto horké jak v peci. Ale v polovině března během naší návštěvy nás provázely jarní sluneční paprsky, které ještě více umocnily jedinečnou atmosféru města.

New York je krásný v rozmanitosti své architektury: v jednu chvíli se ocitnete na anglickém maloměstě, zatímco po čtyřech zastávkách metrem vystoupíte ve zcela jinak působící finanční čtvrti, která připomíná les mrakodrapů. Ani na vteřinu se ale necítíte ztraceni, kolem vás spěchají lidé do kanceláří, silnice jsou plné chodců proplétajících se mezi typicky žlutými taxíky. Ostatně pravého Newyorčana od turisty rozeznáte tak, že zatímco turista na přechodu čeká na „pohybujícího“ se panáčka, místní obyvatel se v pravou chvíli neohroženě vrhá do vozovky. Chce to ale určitou zručnost a odhad a také cvik.

New York je krásný ve své multikulturnosti, žijí zde lidé ze všech konců světa, různých národností i všech možných společenských vrstev, kteří vytvářejí novou – americkou – kulturu, a proto je také New York někdy označován jako „tavící kotel“.

New York je krásný také svou přátelskou atmosférou, kterou si zamilujete už při prvním kontaktu, a budete se v něm cítit jako doma. Žádný stres z velkoměsta, žádný stres z milionů lidí. Velký podíl na tom má i důmyslný pravoúhlý systém ulic a avenues, díky kterému nemáte šanci se ve městě ztratit.

Pokud chcete v New Yorku vidět alespoň to nejpodstatnější, je třeba se tam vypravit minimálně na týden. Ale i tak se do Velkého jablka budete chtít vrátit, protože nikdy nebudete mít pocit, že jste tam pobyli dost dlouho a zažili všechno. My jsme v New Yorku strávili tři dny organizované CK Dertour, za které jsme stihli navštívit vyhlášenou rodinnou restauraci Carmine´s, kde jsme ochutnali tu nejlepší pastu z celého New Yorku, prožili jsme úchvatný zážitek z letu helikoptérou při pohledu na město z ptačí perspektivy, ale také jsme během jazzové prohlídky v Harlemu ochutnali nejlepší afroamerickou kuchyni v Sylvia´s Restaurant.

A tak Empire State Building, Groud Zero a socha Svobody na nás čekají při další návštěvě, s jejíž organizací se mohu kdykoliv s důvěrou obrátit na CK Dertour.

  Kristýna Gottwaldová


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..