Města & regiony ČRZprávy

Do méně známých západních Krkonoš

Krkonoše – svazek měst a obcí představil novou videosekvenci části západních Krkonoš pořadu Výleťák. Romantická procházka zavádí diváky do „Krajiny zapadlých vlastenců a pašeráků“, od obce Paseky nad Jizerou do barevného podzimního údolí řeky Jizery a stoupáním zpět do kopců až na skalní výběžek Strážník. Diváci se seznámí s „Pašeráckou naučnou stezkou“ i roubenými chalupami v Rokytnici nad Jizerou, s kostelem sv. Michaela či stezkou „Dřevosochání ve Františkově“. Nechybějí širokoúhlá panoramata hor s pohledem např. na Lysou horu apod.

Kotel, Krkonoše Foto: Shutterstock

„Západní Krkonoše nabízejí řadu krásných míst a známých cílů výletů. My jsme však pro zpracování pořadu do „Výleťáku“ navrhli ty méně známé, o nichž možná někteří diváci zatím ani nevěděli a které rozhodně stojí za návštěvu,“ uvedla Klára Hančová, ředitelka Regionálního turistického informačního centra Krkonoše se sídlem ve Vrchlabí.

Výleťák je pořad s doporučením na výlety, užitečnými radami či tipy, které divákům ušetří čas a hledání, publikovaný na internetu Stream.cz. Pořad je napojen na webový portál mapy.cz, ve kterém si zájemce může výlet naplánovat.

„Díl Výleťáku z Krkonoš „Krajina zapadlých vlastenců a pašeráků“ je k vidění na oficiálních turistických webových stránkách Svazku Krkonoše www.krkonose.eu i na facebooku. Odkaz na video mohou města i obce použít na i svých webech k prezentaci,“ dodává Klára Hančová.

Videopořady jsou oblíbené a názorně nabízejí řadu zajímavého, zejména pokud se na nich podílejí ti, kteří danou oblast důvěrně znají. Mohly by se stát i východiskem pro tvorbu turistických produktů. Jenže bez nového zákona o cestovním ruchu nemohou informační centra ani hotely turistické produkty prodávat. Je to výrazná škoda, protože bez možnosti využití je ve skutečnosti svým způsobem tlumena řada nápadů a inspirací, které by propojily více služeb a usnadnily i zpříjemnily život turistům.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button