Doprava

Do Jordánska konečně z Prahy přímo!

Letecká společnost Ryanair od října 2018 zahájí přímé lety mezi Prahou a jordánským hlavním městem Ammánem. Létat se bude dvakrát týdně. Na setkání v Praze tuto již dříve známou informaci potvrdil Adel Amin, zástupce výkonného ředitele a marketingový ředitel Jordan Tourism Board.

Adel Amin, zástupce výkonného ředitele a ředitel marketingu, Jordan Tourism Board. Foto: Amara Zemplinerová

Od přímého leteckého spojení s Prahou si Jordánsko slibuje zvýšení počtu českých turistů cestujících do této blízkovýchodní destinace, a to zejména v rámci hromadných zájezdů a také z důrazem na sektor MICE. Jordan Tourism Board se společností Ryanair dohodl podporu skupinových rezervací. Tour operátorům z České republika je pak připraven poskytnout marketingovou podporu.

V roce 2016 navštívilo Jordánsko 2368 turistů z České republika, rok 2017 byl ve znamení 35% růstu až na 3200 turistů. Do Ammánu zavádí Ryanair od podzimu přímá spojení i z dalších evropských měst: Bruselu, Vilniusu, Varšavy, Krakova, Budapešti, Milána, Boloně, Bukurešti a Paphosu. Do přímořského letoviska Akaba létá Ryanair přímo z Kolína nad Rýnem, Sofie, Říma a Atén. Kontaktní osoby pro další informace ze společnosti Ryanair pro český trh jsou paní Olga Pawlonka (pawlonkao@ryanair.com) a pan Denis Barabas (barabasd@ryanair.com).

Jordánsko je velmi bezpečná země, z Evropy poměrně snadno dostupná. Průměrný čas doletu z evropských měst do Ammánu je 4 až 4,5 hodiny. V Jordánsku jsou dvě mezinárodní letiště. Jordánsko má kvalitní hotelovou infrastrukturu a nabízí řadu destinací a zážitků jak pro segmenty leisure („Mars na Zemi“ Vádi Rúm / Wadi Rum, přímořské a potápěčské centrum Akaba a další), MICE, kulturní turismus (zejména skalní město Petra), i adventure.

Petr Bílek

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button