Do Brna míří víc zahraničních turistů než českých

Zahraniční turisté mají o návštěvu Brna větší zájem než čeští turisté. V minulém roce město navštívilo 800 863 turistů, zahraničních bylo 425 711. Podle údajů Turistického informačního centra v Brně vzrost celkově počet turistů v Brně meziročně o deset procent.

Brno, foto: Shutterstock.com

Mezi nejnavštěvovanější místa patří Špilberk, věž Staré radnice a vila Tugendhat, kam se vstupenky kupují i s ročním předstihem. Nejvíce zahraničních turistů přijíždí ze Slovenska, dále z Polska, Německa, Jižní Koreje a Rakouska. Meziročně vzrostl nejvíce počet turistů ze Slovenska, a to o 17 procent. Naopak turistů z Velké Británie nebo USA ubývá, jejich počet meziročně klesl o pět procent.

„Sledujeme zvyšující se počet návštěvníků brněnského podzemí nebo věže Staré radnice, odkud se mohou rozhlédnout na celé město,“ uvedla Adéla Nováková, mluvčí TIC Brno.

Část zahraničních turistů využívá průvodcovských služeb, které nabízí TIC. Jde o základní turistické okruhy, kdy turisté uvidí většinu brněnských památek, mezi patří například kostel svatého Jakuba, Stará radnice nebo hrad Špilberk. Průvodci nabízejí prohlídky ve 14 jazycích včetně čínštiny nebo maďarštiny.

„Silný nárůst pociťujeme v počtu turistů, kteří mají zájem o tematické komentované prohlídky,“ uvedla Nováková. Ty nabízí turistické informační centrum v češtině, angličtině, ruštině, němčině nebo francouzštině. Návštěvníci se tak mohou vydat například po stopách skladatele Leoše Janáčka, zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela či po stopách současných i zaniklých kaváren.

Vila Tugendhat, foto: Jiří Andres

Brno také pokračuje v kampani Brno True Story, ve které se snaží cílit na mladší cestovatele. Hlavními tématy jsou živé centrum města, kavárny, bary nebo gastronomie. Kromě českých turistů se kampaň zaměřuje hlavně na návštěvníky z okolních států a také z USA, Velké Británie, Japonska a Jižní Koreje. Pro tento typ turistů Brno vytvořilo dvoudílného průvodce s názvy To je Brno a To je Brno II. V průvodcích návštěvníci objeví málo známá místa nebo zajímavosti z okraje města. Průvodci podle tvůrců ukazují nepřikrášlenou tvář města.

Newsroom TTG/ČTK

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..