Města & regiony ČRZprávy

Divadelní léto pod plzeňským nebem

Cyrana z Bergeracu, tragikomedii Akvabely, Slam Poetry Open Air nebo Festival hereckých kapel, to vše nabídne letošní Divadelní léto pod plzeňským nebem. Začíná poslední červnový den.

Foto: Divadelní léto pod plzeňským nebem

Na scénu postavenou na místě bývalých městských hradeb v Proluce v Křižíkových sadech nejprve vstoupí legendární Cyrano z Bergeracu v podání Michala Dlouhého. Po premiéře 30. června budou následovat reprízy od 2. do 17. července. Po loňském úspěchu se na program Divadelního léta vrací tragikomedie Akvabely, vyprávějící osudy tří mužů středního věku, kteří v životě trochu plavou, a tak se synchronizují alespoň ve společném vodním tanci. Hrát se bude letos čtyřikrát, a to ve dnech 22. – 25. července.

V rámci doprovodného programu bude 14. července Proluka patřit Improzápasu, ve kterém se dva týmy utkají v hraných, zpívaných i vyprávěných improvizacích na divácká témata. Slam Poetry Open Air s hvězdami české scény dostane prostor 19. července a 28. července Divadelní léto zakončí unikátní Festival hereckých kapel s oblíbenými herci v nečekaných rolích.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button