Nezařazené

Disney zvyšuje bezpečnost v hotelích

Walt Disney World mění bezpečnostní politiku v hotelech některých svých resortů. Malá, ale významná změna spočívá v nahrazení visačky na dveře hotelového pokoje s nápisem „Nevyrušovat“ visačkou „Pokoj je obsazen.“

Podle nových pravidel personál hotelů Disney bude muset nejméně jednou denně vejít do každého pokoje. Foto: Disney

Zaměstnanec hotelu při tom bude muset alespoň jednou denně do každého pokoje zajít, a to i když nebude třeba úklid pokoje. Hosté tedy nebudou nadále moci zcela zakázat personálu hotelu vstup do pokoje, společnost však ujišťuje, že příslušný člen personálu nejdříve zaklepe a zdvořile oznámí, že hodlá vstoupit dovnitř.

Změna bude zavedena nejdřív v Disney’s Contemporary Resort, Polynesian Village Resort a Grand Floridian Resort & Spa, další hotely budou následovat v příštích týdnech. Tento krok byl přijat v reakci na říjnovou střelbu v Las Vegas, kdy 64letý Stephen Paddock střílel ze svého pokoje v 32. patře hotelu Mandalay Bay Resort and Casino do davu tisíců účastníků hudebního festivalu. Při střelbě zahynulo 58 osob a dalších 527 bylo zraněno. Paddock strávil v hotelovém pokoji, kde nashromáždil velký arzenál zbraní, několik dní.

Naďa Rybárová

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button