Děti lyžují ve Švýcarsku zdarma

Letošní rodinnou dovolenou na sněhu si můžete užít opravdu výhodně. Pro své dítě můžete získat jeden z 12 770 týdenních skipasů v jednom ze 45 lyžařských středisek Švýcarska, a to zcela zdarma. Stačí se nejpozději do 2. 12. 2018 zúčastnit soutěže Kids4Free.

Foto: Switzerland Tourism/Susanna Drescher

A proč na zimní dovolenou právě do Švýcarska? Jistě i proto, že právě tady se nachází nejvyšší část Alp, celkem 48 vrcholů je nad nadmořskou výškou 4000 m. Švýcarsko navíc není od České republiky vzdáleno tak, jak si mnozí myslí – nejbližší střediska jsou od Prahy vzdálena ca 6 hodin jízdy autem. Navíc jsou švýcarská střediska na rodiny s dětmi náležitě připravena, řada středisek splňuje kritéria pro označení Family Destination a děti tu budou opravdu spokojené. Skipasy platí děti od 6, někde od 9 let, výjimečně až od 13 let.

A co všechno můžete kromě lyžování ve Švýcarsku podniknout? Sáňkování po mimořádně dlouhých trasách přes den i večer. V regionu Jungfrau naleznete i nejdelší sáňkařskou dráhu Evropy. Bruslení nejen na kluzištích, ale třeba na upravovaných bruslařských stezkách dlouhých i několik kilometrů. Relaxovat v termálních lázních. Vydávat se na pěší procházky po upravovaných zimních stezkách pro pěší. Vyzkoušet sněžnice. Užít si jízdu v kočáře do romantických opuštěných údolí, kam se silnice neprotahují. Vrátit o 100 let zpátky do období Belle Epoque. Zpestřit si zimní pobyt jízdou v panoramatickém vlaku, třeba v proslulém Ledovcovém expresu nebo Bernina Expressu.

Střediska zapojená do akce Kids4Free:

Graubünden:

Engadin Sv. Mořic, Arosa Lenzerheide, Davos Klosters, Laax, Scuol, Disentis Sedrun, Bergün-Filisur, Grüsch-Danusa, Tschappina-Heinzenberg, Vals, Bivio a Splügen.

Wallis:

Zermatt, Aletsch-Arena, Saas-Fee, Blatten-Belalp, Grächen-St. Niklaus, Leukerbad, Bellwald, La Fouly-Champex-Lac, Bürchen-Törbel, Ovronnaz, Rosswald a Unterbäch.

Berner Oberland:

Adelboden-Lenk, Jungfrau Ski Region, Gstaad, Meiringen-Hasliberg, Grimmialp a Selital.

Zentralschweiz:

Andermatt-Sedrun, Engelberg Titlis, Melchsee-Frutt, Sörenberg, Stoos, Rigi, Klewenalp-Stockhütte a Marbachegg.

Fribourg / Waadland:

Les Paccots, Moléson a Sainte-Croix/Les Rasses

Tessin:

Airolo-Pesciüm a Nara

Ostschweiz:

Pizol a Braunwald

Bližší informace o akci Kids4Free naleznete na MojeSvycarsko.com/kids4free.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..