JamajkaZprávy

Destinace měsíce: Jamajka

Tento měsíc vám představíme Jamajku, jako destinaci s nádhernými plážemi, mnoha vodopády a řekami, ostrov, který nabízí nejen skvělé potápění a šnorchlování, plavání s delfíny, výlety na bambusových raftech, ale i pěší a cyklo turistiku v Modrých horách. 12 golfových hřišť uspokojí náruživé golfisty, milovníky reggae, tance a dobrého jídla každoroční festivaly. S poklidnými prohlídkami historických památek kontrastuje pestrý noční život. Představíme vám zajímavý program JTB pro vaše klienty, díky kterému se dostanou Jamajce pod kůži.

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

MEET THE PEOPLE

Setkejte se s Jamajčany – přidaná hodnota Jamajky.

Jak zažít Jamajku na vlastní kůži? Nejlépe poznáte pravý život, když se k němu dostanete co nejblíže. Zajdete do místní hospůdky, vyrazíte místní dopravou, zajdete do krámu, na koncert,… A co dál? Originální možnost nabízí už téměř 50 let Jamajská turistická centrála všem, kteří jedou na Jamajku a mají o tento projekt, v cestovním ruchu zcela ojedinělý, zájem. Nabídněte svým klientům program „Meet The People“, ve kterém je zainteresováno, pro vás i pro ně zcela bezplatně, více než 500 dobrovolníků. Program je vhodný i pro ty, kteří na Jamajku připlují na zámořských lodích.

Turisté poznají běžný život za zdmi hotelových areálů a dostanou se do reálu barevné a pulzující Jamajky, zblízka se dotknou její historie, tradic, zvyků a poznají běžný život Jamajčanů. Nabídka je široká, řekněme téměř neomezená, stačí si jen vymyslet, co by vás bavilo. Většinou se turisté chtějí setkat s lidmi stejné profese, koníčků nebo zájmů. Zajímají se o jamajskou módu, chtějí zažít sportovní zápas, nebo si sami zahrát třeba kriket, který je národním sportem, nebo golf či fandit na koňských dostizích. Zajímavým tématem jsou rastafariáni a návštěva jejich vegetariánské restaurace nebo den strávený v jejich vesnici.

Foto: Sylva Santarová
Foto: Sylva Santarová

Můžete s nimi vyrazit na túru, na nákupy nebo na místní řemeslné a farmářské trhy, kde poznáte ovoce a zeleninu, kterou neznáte a možná že jste o ní ještě ani neslyšeli. Nakoupíte, ochutnáte a poznáte srdečnou atmosféru prodávajících. U svých hostitelů se pak můžete naučit uvařit oblíbené jídlo rodiny. Rádi fotografujete? Tak proč si nevyrazit na výlet do přírody s fotografem, který má v malíčku fotogenická místa a ví, kdy je tam nejlepší čas na focení. Jamajčané jsou velice zbožní, takže vás rádi vezmou s sebou i na nedělní mši do kostela.Máte děti? Dejte jim příležitost najít si nové kamarády. Pokud jsou větší, mohou navštívit školu nebo nějakou mimoškolní aktivitu.

Dobrou příležitostí je účast na festivalech. Seznam Upcoming Events.

No, a pokud žádné téma nevymyslíte, tak proč se nesetkat jen tak a popovídat si nad šálkem skvělé jamajské kávy. Poznáte, jak se Jamajčané baví, jaké vtipy si vyprávějí, co je trápí a nad čím jen mávnou rukou. Poznáte jejich pohostinnost, přátelskou povahu.

Jamajská turistická centrála vše zařídí. Stačí jen zaslat vyplněný on-line registrační formulář.

Jestli Vás zajímají zážitky a dojmy těch, kteří nabídku využili,nebo hledáte další inspiraci, klikněte sem nebo sem.

Najděte si další důvod k seznámení: g.cz/7-duvodu-proc-se-vydat-v-zime-na-jamajk

Více o Jamajce: www.visitjamaica.com

 

V listopadu je destinací měsíce Jamajka. Všechny články naleznete ZDE.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button