MICE

Designový luxus Six Senses se přiblížil Čechům

Prvního května se opět otevírá resort Six Senses Kaplankaya poblíž tureckého města Bodrum. Po evropských rezidencích Six Senses v Courchevelu a v portugalském Douro Valley se jedná o třetí možnost, jak poměrně nedaleko zažít vrcholně ekologické pojetí luxusu. V Praze řetězec Six Senses nedávno představili Lionell Valla a Sebastien Styger.

Z představení Six Senses v Hergetově cihelně. Vlevo Christian Hamacher, obchodní ředitel Dertour Česko, s.r.o., uprostřed Lionel Valla, generální ředitel Six Senses Kaplankaya, vpravo Sebastien Styger, ředitel prodeje a marketingu Six Senses pro region EMEA a Severní a Jižní Ameriku.

Rezort Kaplankaya na turecké riviéře je součástí řetězce Six Senses od loňského roku a 1. května 2018 zahajuje novou sezonu. Po rekonstrukci odpovídá špičkovým standardům Six Senses designem, službami, úrovní wellness i ctěním ekologických zásad. Hosty v Kamplankaya čekají jedinečné zážitky z důmyslného a neokázalého luxusu a hlavně opravdový odpočinek. O přestavbu se stejně jako v případě rezortu v Douro Valley postarala newyorské designérská firma Clodagh Design. Rezort se nachází poblíž města Bodrum, který je jakýmsi tureckým Saint Tropez – luxusním střediskem pro bonitní klientelu.

Six Senses, Kaplankaya, Turecko

Důvody, proč jet do Kaplankaya? „Za prvé nejlepší pláž a koupání v Turecku. Za druhé jedinečný zážitek garantovaný značkou Six Senses.  Za třetí, je to blízko. Z Instanbulu do Bodrumu trvá cesta letecky 45 minut. Odtud je možné přímo do hotelu jet autem, lodí nebo vrtulníkem, což trvá 50, 30 a 10 minut, v tomto pořadí. Je také možné přistát na letišti ve Smyrně, odkud je to do Kaplankaya necelé dvě hodiny autem. Za čtvrté, každý si tu najde něco: novomanželé na svatební cestě, rodiny s dětmi i příznivci wellness. A konečně dalším důvodem je cena, která je velmi rozumná a začíná už někde na 350 eurech za noc, včetně snídaně,“ vysvětluje Lionel Valla, generální ředitel rezortu.

Západ slunce

Vize rezortu je harmonicky spojit poskytování špičkových služeb a pohodlí, využívat při tom nejmodernější technologie a zároveň chránit přírodní prostředí a charakter i kulturu místa. Rezort postavený v v duchu současné architektury nabízí 141 pokojů, 6 apartmá, a 66 vil a rezidencí. Je vsazený do skalních útvarů pobřeží, budovy mají střechy se zelení a stavba je uspořádána tak, aby každý ho hostů měl výhled na tyrkysové vody Egejského moře.

Pokoj, Six Senses Kaplankaya

Spa má 10 000 metrů čtverečních a nabízí zdravotní a wellness program na nejvyšší úrovni. Pro děti je k dispozici dětský klub s hodnotným sportovním, zábavním i vzdělávacím programem. Sezona letos trvá od 1. května do konce října, záměrem je později být celoročním resortem. Velkou předností je 7 (!) km pobřeží, které patří výhradně resortu.

Gastronomická nabídka pomáhá hostům jíst zdravěji. Suroviny pocházejí pochopitelně z místních zdrojů: z bio zahrady rezortu, okolních olivových hájů, z místního rybího trhu a z vesnic v okolí. Kuchyně je egejská středomořská.

Vedle resortu Kaplankaya oba zástupci Six Senses představili i celosvětové působení řetězce, který se dále rozrůstá.

„Nabízíme jedinečný přístup a zastáváme hodnoty, které jsou pro naše klienty důležité. Nyní provozujeme 11 rezortů a 28 spa,“ uvedl Sebastien Styger, ředitel prodeje a marketingu Six Senses pro oblast EMEA a Severní a Jižní Ameriku.  Společným jmenovatelem podniků Six Senses je umístění v nádherném přírodním prostředí, často takříkajíc „na konci světa“. Hotely nabízejí možnost opravdu si odpočinout v dokonale harmonickém a pohodovém prostředí. Nabízejí luxus, který je však příjemný a neformální. Značka Six Senses také klade důraz na ekologii a přívětivost k místním komunitám. Vidět je to názorně na architektuře, která se přizpůsobuje místu a krajině. Personál hotelu, který se stará o hosty, má funkci GEM – Guest Experience Maker, což je vlastně osobní asistent.

Six Senses Ninh Van Bay, Vietnam

Zajímavý je například rezort Six Senses na poloostrově Musandan, který je ománským územím a díky fjordům se mu přezdívá „ománské Norsko“. Výhoda je, že není nutné mít ománské vízum a také výborná letecká dostupnost z Dubaje, odkud je to zhruba 2,5 hodiny jízdy autem. Můžete tak během cesty zažít dvě naprosto rozdílné věci: městský život v Dubaji a tradiční, divoký Omán. Další resorty Six Senses najdete v Thajsku, Vietnamu, v Číně, na Seychellech či na Maledivách.

První městský hotel Six Senses se bude otevírat v New Yorku. Další podniky vznikají v Bhútánu a v Kambodži, plánují se i hotely v Nikaragui, Indonésii, Švýcarsku, Thajsku, Tunisku, na Fidži, v Indii, Rakousku a dalších zemích. V Bhútánu, kde se chystá pět lodgí, mimochodem vzniklo nové měřítko úspěšnosti země: hrubé národní štěstí. Six Senses Ulawatu na Bali bude stát na drsném útesu v Pecatu poblíž slavného chrámu.

Petr Bílek

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button