Nezařazené

Den pro Pustevny: Za Libušín

„Den pro Pustevny“ připomene požár, který před dvěma měsíci zničil národní kulturní památku Libušín na Pustevnách. Akce pořádá v sobotu 3. května Český rozhlas ve spolupráci s Valašským muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Výtěžek poputuje na obnovu tohoto objektu.

Dřevěné městečko Foto: Archiv muzea
Dřevěné městečko Foto: Archiv muzea

Den pro Pustevny připravil bohatý program od 10.00 do 19.00 v areálu Dřevěného městečka valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm. Připraveno je například pro malé i velké pohádkové pásmo Rádia Junior a Zoru Jandovou, umělecké dílny a ukázky výroby z papíru, proutí, vlny, hlíny, předení na kolovratu a řezbářství. Odpoledne proběhne v komorním amfiteátru vystoupení folklorního souboru Javořina a Radhošť Trojanovice, ženského pěveckého sboru Polajka, přijede i Dasha a Jan Smigmator, Spirituál kvintet, Sabina Křováková, Javory, Fleret a kapela Buty a řada dalších hostů.

„Den pro Pustevny je dnem, kdy si budeme připomínat na půdě muzea dva měsíce starou událost požáru národní kulturní památky Libušín na Pustevnách. Rádi bychom lidem ukázali, že snahou všech zainteresovaných subjektů je obnova objektu v co možní nejkratší době,“ uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea v Rožnově pod Radhoštěm.

Starodávný jarmark Foto: Archiv muzea
Starodávný jarmark Foto: Archiv muzea

„Jsme rádi, že právě 3. května tedy přesně dva měsíce od zničujícího požáru, bude Český rozhlas tak blízko Libušínu. Symbolicky i fakticky. Prostřednictvím vysílání Dvojky a dalších stanic chceme ukázat, jaká pozitivní síla se může šířit éterem,“ doplnil k vysílání z Rožnova Miroslav Dittrich, šéfredaktor Českého rozhlasu Dvojky.

Výtěžek ze vstupného a z prodeje upomínkových předmětů, které připomenou tento charitativní dne, poputuje na účet sbírky. Více www.denpropustevny.cz,  www.dvojka. rozhlas.cz  a www.vmp.cz.

Billův dům : Foto: Archiv VMPea
Billův dům : Foto: Archiv VMPea

Český rozhlas již na konci března prostřednictvím svého Nadačního fondu inicioval vznik sbírky pod názvem Pustevny, který umožňuje rozšíření aktivit k již stávající sbírce a využití dalších příspěvků, například dárcovských SMS nebo prodeje předmětů.

Přispět můžete převodem libovolné peněžní částky na účet 555484555/0300

Nebo zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS PUSTEVNY na číslo 8 7777.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button