GraubündenZprávy

Davos Klosters: Zábava a volnost při freeride, ve snowparcích i večerním lyžování

Hledáte místo, kde byste hodili starosti za hlavu a užívali si volnost při freeridu nebo při skocích ve snowparku? A měli kam zajít večer na koktejl? Vyzkoušejte švýcarské středisko Davos Klosters v Graubündenu, které se chlubí sjezdovkami ve výšce 1560 až 2844 m n. m. o délce 320 km, 59 vleky, freeridy, snowparky a mnoho dalšího.

Davos Klosters freeride na Parsennu Foto: Destination Davos Klosters By-line: swiss-image.ch/Christian Perret
Davos Klosters freeride na Parsennu Foto: swiss-image.ch/Christian Perret

Ideální podmínky pro freeride najdete na v areálu Pischa a na hoře Jakobshorn, který je jednodušší na orientaci – lyžuje se totiž na jediném kopci. Pischa se zaměřuje především na jízdu ve volném terénu. Pro milovníky freeridu tu mají velký široký kopec, na kterém zrušili většinu upravených sjezdovek a zůstaly tu jen sběrné sjezdovky. Pischa se tak stala unikátním hřištěm pro začátečníky freeride.

Mezi nejoceňovanější patří freeride na Rinerhornu. Když překonáte hřeben u horní stanice vleku, otevře se vám pohled na obrovskou freeridovou mísu. Poté se můžete zpátky napojit na sjezdovku číslo 10.

Davos Klosters se skládá ze středisek Parsenn, Jakobshorn, Pischa, Rinehorn, Madrisa a Schatzalp/Strela. Vypínají se k vrcholkům hor, které obklopují Davos ležící v jejich údolí.

Snowparky

Na Jakobshornu najdete jeden z největších snowparků v Alpách. JatzPark nabízí 18 skokanských můstků, boxy i raily. Nejvyhledávanější je pak Bolgen superpipe (sněhová u-rampa), která je osvětlena každé úterý, čtvrtek a sobotu do 21:30 hodin. Brousí ji pak každé pondělí, středu a v pátek.

Menší snowparky najdete také na Reinhornu a Selfrangaliftu. Kickery můžete otestovat na Pische, boardercross na Madrise a Parsennu.

Davos-Jakobshorn Foto: Graubünden Ferien
Davos-Jakobshorn Foto: Graubünden Ferien

Kde se ubytovat?

V davoské síti Mountains Hotels najdete ubytovny, penziony i tříhvězdičkové hotely pro náročnější. Pro osoby s nižším rozpočtem jsou ideální ubytovny, kde v jednom pokoji snadno přespí i větší skupiny přátel.

Když se snese noc, rozsvěcí se Davos a ožívá řadou barů a tanečních klubů, kde můžete pařit dlouho do noci. Otázkou pak zůstává, kolik síly si necháte na druhý den. Pokud si budete přes den chtít odpočinout, vyzkoušejte místní wellness. Pokud jej nebudete mít v rámci hotelů, vyzkoušejte vodní centrum Eau-lá-lá, kde nechybí saunový svět, masáže, venkovní termální bazény a mnoho dalšího.

Tip, jak ušetřit: V předsezóně nabízí ke každému ubytování v partnerských hotelech skipas Davos Klosters Mountains zdarma. Tato ojedinělá akce platí pro rezervace od 14. listopadu do 21. prosince 2014.

Foto: swiss-image.ch/Castelberg & Haas
Foto: swiss-image.ch/Castelberg & Haas

Tipy na večerní lyžování:

Davos – Rinerhorn: od prosince do března, každou středu a pátek 19:00 – 23:00 h
www.rinerhorn.ch

Klosters-Selfranga: od prosince do Velikonoc, každý pátek 19:30 – 21:30 h a každé úterý 19:00 – 21:00 h
www.selfrangalift.ch

 

Večerní sáňkování

Davos-Schatzalp: každý večer do 23:00 h jsou osvětleny zatáčky
www.schatzalp.ch

Davos-Rinerhorn: od prosince do března, každou středu a v pátek 19:00 – 23:00 h
www.rinerhorn.ch

Užitečné odkazy:

cz.graubuenden.ch/region/davos-klosters-zima.html

www.davos.ch

www.mountainhotels.ch

mojesvycarsko.com

 

Destinací měsíce je Graubünden, více článků najdete zde.

lp

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button