Zprávy

Další várka zpráv o tom, co se vám povedlo

Konečně přišlo jaro, což určitě zvedlo náladu i těm největším škarohlídům, dokonce někteří z vás ani jaro nepotřebovali, aby byli spokojení, jak se na této stránce dočtete. A protože bychom byli rádi, aby byla i vaše dobrá nálada trvalá, přinášíme vám opět několik zpráv o tom, co se vašim kolegům povedlo, z čeho mají radost a na co jsou pyšní. Pokud se také máte čím pochlubit a chcete se o to podělit, určitě se nám ozvěte. Psát můžete na office@ttg.cz, my vaše příspěvky rádi uveřejníme.

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Tomáš Kaufman

generální ředitel pro Českou republiku a Slovensko, EL AL

Z mého pohledu je tady mnoho dobrých zpráv. Velmi mě těší, že přes všechny peripetie v regionu BSV vykazují naše linky z Prahy do Tel Avivu stabilní růst počtu přepravených cestujících a stabilní růst efektivity, a to i přes každoroční navyšování frekvencí. To bezesporu potvrzuje, že UP brand (pod kterým EL AL létá linky z Prahy) je velmi úspěšným projektem naší firmy. EL AL v minulém roce podepsal smlouvu na nákup 15 nových letadel Boeing 787 Dreamliner. Nová letadla budou postupně nasazována do provozu v průběhu příštích pěti let a první letadla tohoto typu začnou létat již příští rok. Mám radost, že Izrael zůstává ostrovem relativního klidu a prosperity v oblasti a že se rychle posiluje obchodní spolupráce mezi Českou republikou a Izraelem, kde věřím, že i naše služba tomu napomáhá.

A v neposlední řadě jsem rád, že díky našim novým technologiím se podařilo v minulém roce odstranit „strašáka“ dlouhých předodletových bezpečnostních kontrol pro naše cestující zde v Praze a nyní tyto kontroly probíhají velmi plynule a rychle ke spokojenosti našich klientů. A navíc už je konečně jaro…

 

Marek Plášil

ředitel, OK-TOURS

Máme velkou radost z toho, že loni se nám finančně dařilo, zejména v segmentu služebních cest a prodeje letenek, a ještě větší radost máme z toho, že letos to vypadá ještě lépe. Přinejmenším první kvartál tohoto roku je o hodně lepší, než byl ten loňský. Naše cestovka působí ve třech oblastech – služební cesty a letenky, incoming a cestování pro seniory, a ve všech třech utěšeně rosteme. Služební cesty a letenky narostly v prvním kvartálu téměř o pět procent, incoming o bezmála padesát procent a největší radost nám dělají senioři, tam máme v obratech nárůst dokonce o 70 procent. Na to jsme dost pyšní, tím spíš, že zájezdů přizpůsobených potřebám seniorů obecně není mnoho.

 

Lenka Viková

generální ředitelka, Canaria Travel

Vzhledem k situaci v okolních státech jsem nejspokojenější, že se mi podařilo sehnat ubytování pro naše klienty na totálně přebukovaných Kanárských ostrovech. Po dlouhých 22 letech práce výhradně pro tuto destinaci sklízíme konečně své ovoce. Na Kanárech nás totiž berou jako své chráněnce a snaží se nám pomoci i v situacích, kdy je to opravdu složité.

Jak říká prezident ostrova Fuerteventura – ty jsi taková naše adoptivní dcera. Náš trh je samozřejmě velmi malý, nemůžeme konkurovat velkým západním cestovním kancelářím, které na Kanáry přivážejí ročně miliony turistů. O to větší radost mám, že nás mají na Kanárech tak rádi.

Když navštívil prezident autonomní vlády Kanárských ostrovů naši kancelář, tak se posadil a řekl větu, kterou nikdy nezapomenu: „To je jediná cestovní kancelář na světě, která se specializuje pouze na naše souostroví.“

A já si v ten moment uvědomila, že má asi pravdu…

 

Jan Štilec

generální ředitel cestovní agentury Fly United

Nedávno jsme rozšířili portfolio služeb o nabídku festivalů klasické hudby a s tím související zajištění komplexních cestovních služeb pro návštěvníky i účastníky festivalů. Máme velkou radost z toho, české hudební dědictví je lákavou motivací pro zahraniční turisty k návštěvě naší země a že nad projektem Music Travel, který kromě poskytování výše zmíněných služeb zahrnuje i propagaci hudebních festivalů v zahraničí, převzali záštitu významní čeští umělci Štefan Margita, Jaroslav Svěcený, Marek Štilec a Sylvie Bodorová.

 

Bohuslav Šantrůček

ředitel, Galileo C.E.E.

Máme velikou radost, že jsme loni dosáhli historicky nejlepších výsledků v České republice a na Slovensku a prolomili jsme limity, které se ještě před pár lety zdály být snové, nedosažitelné. Podíly Galilea na trhu České republiky jsou nyní již hezky přes 40 % a na Slovensku dokonce přes 60 %. V on-line rezervacích se nám mimořádně daří, např. Student Agency nebo Pelikan jsou tradiční, osvědčené značky a jejich soustavný nárůst rezervací je právě spojen s on-linem na platformě Galilea.

Kromě nich se ale objevují i nové, čistě onlineové agentury, a ty svou dynamikou rozvoje prokazují, že v on-line rezervacích je budoucnost. Takovým příkladem může být třeba společnost Skypicker. Před necelými dvěma lety jsme uvedli aplikaci pro chytré telefony a tablety, a to jak ve verzi Aneroid, tak i iOS. Zpočátku rezervací příliš nebylo, ale nyní se jasně ukazuje, že naše rozhodnutí bylo správné, protože rezervace za poslední měsíce utěšeně přibývají. I to nám dělá radost. A pyšní jsme i na to, že se naše portfolio v rámci skupiny C.E.E. rozrostlo o další země a naše „impérium“ teď zahrnuje 12 zemí.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button