Další český otisk v korejském Soulu

Česká centra jsou příspěvkovou organizací MZV ČR pro propagaci ČR v zahraničí, 22. vyslancem české kultury ve světě se brzy stane České centrum v jihokorejském Soulu.

Budova Českého centra v Soulu. Zdroj: archiv Česká centra

Budova Českého centra v Soulu. Zdroj: archiv Česká centra

Proč padla volba právě na toto asijské velkoměsto? „Korejská republika je v současné době jedním z nejdůležitějších partnerů naší země prakticky ve všech oblastech. Po Číně a USA je naším 3. největším obchodním partnerem mimo Evropu s obratem 3,7 miliardy USD v loňském roce. Zároveň je pro nás po USA spolu s Japonskem 2.–3. největším zdrojem incomingových turistů ze zemí mimo Evropu a 4. největším investorem do české ekonomiky od roku 1993, ale také jedinou zemí Asie, kromě států SNS, s přímým leteckým spojením do Prahy. V současné době fungují spoje z Prahy do Soulu 4x týdně, od června bude počet spojů navýšen na šest týdně,“ vysvětluje rozhodnutí otevřít České centrum právě v Soulu velvyslanec ČR v Korejské republice Jaroslav Olša.

Ovšem ještě silnější je postavení ČR (zejména Prahy) jako romantické turistické destinace a současně jednoho z kulturních center světa. Toto pozitivní vnímání naší země se v posledních letech mezi Jihokorejci stále více upevňuje. Po osmi letech od zahájení pravidelné přímé letecké linky se počet jihokorejských turistů každoročně zvyšuje, české pivnice a restaurace soulského řetězce Castle Praha, sídlícího v budově „Staroměstské radnice“, stále lákají zájemce a Praha zůstává oblíbeným cílem korejských filmařů a lidí od reklamy.

V replice pražské Staroměstské radnice bude v jednom podlaží sídlit i nově zřízené České centrum, jehož vedení se ujmou dvě Češky žijící v Koreji, Michaela Lee Pachotová a Petra Hovorková, které mohou navázat na aktivity, které v Soulu již probíhají. Z výtvarných se těší velké pozornosti výstava 107 skvostů české moderny ze sbírek Národní galerie, v létě pak bude pokračovat výstava Alfonse Muchy v Hangaram Art Museum.

ln

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..