CzechTourism poprvé na Filipínách lákat bude na nákupy i sakrální památky

Michal Procházka, ředitel ZZ Soul

Michal Procházka, ředitel ZZ Soul

Česká centrála cestovního ruchu zahájila v rámci workshopu Discover Czech Republic – Land of Stories svou působnost na Filipínách. Na akci pořádanou v partnerské spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Manile se podařilo přilákat téměř 70 filipínských touroperátorů i 10 zástupců tamních médií. Českou republiku zastupovaly kromě CzechTourism i podnikatelské subjekty, které akci spojily (v některých případech) s cestou na následný veletrh ITB Asia v Singapuru.

„V roce 2013 přijelo do České republiky cca 2500 filipínských turistů, což odráží skutečnost, že se nacházíme zcela na začátku rozvoje tohoto trhu. Tato země se však ve srovnání s dobou před několika lety stabilizovala, její elita zbohatla. Postupně se zlepšuje letecké spojení do Evropy, které bylo narušeno zákazem pro Philippines Airlines létat na starý kontinent. A na rozdíl od některých jiných asijských trhů však máme na Filipínách šanci oslovit tamní společenskou elitu a bohatší klientelu na luxusnější balíčky,“ představuje akci v Manile ředitel zahraničního zastoupení v Soulu s působností pro Filipíny Michal Procházka.

Většina z přítomných touroperátorů poptávala programy pro incentivy a leisure turistiku, zásadní význam má ale pro filipínské turisty i široká možnost nakupování. Lákadlem pro silně katolické Filipíny jsou však sakrální české památky. Pro Filipínce zůstává hlavní atrakcí poutní kostel Pražského Jezulátka, jemuž se dostalo v rámci workshopu samostatného prostoru k představení. Potenciál mají „poznávací okruhy přes 3 středoevropské země“ s cestami do Českého Krumlova či Olomouce. Oblíbenou destinací se mohou stát i Litoměřice, k nimž měl historický vztah i filipínský národní hrdina a mučedník boje za nezávislost proti Španělsku José Rizal.

Pro filipínské touroperátory je v prvním čtvrtletí roku 2015 naplánován famtrip do České republiky.

Michal Procházka

ředitel ZZ Soul

 

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..