CzechTourism jedná v Číně o rozvoji cestovního ruchu a nové letecké lince

Zástupci agentury CzechTourism se zúčastnili veletrhu China International Import Expo (CIIE) a podepsali dvě zásadní memoranda o propagaci České republiky na čínském trhu. V Šanghaji a Kantonu probíhají strategická jednání s čínskými cestovními kancelářemi, státními i komerčními společnostmi. Důležitým tématem je zavedení dalšího přímého leteckého spojení z oblasti delty Perlové řeky.

V roce 2017 přijelo do České republiky téměř půl milionu čínských turistů, meziroční nárůst dosahuje 32 procent. „Pro nás je čínský trh skutečnou výzvou. Cestovní ruch je v Číně poměrně nově vzniklé a rychle se rozvíjející odvětví. Snažíme se naše aktivity rozvíjet tak, abychom na jedné straně podpořili kvantitativní nárůst klientů do České republiky, zároveň ale klademe velký důraz na kvalitu nabízených produktů,“ uvádí Monika Palatková, ředitelka agentury CzechTourism.

V Kantonu probíhají jednání o zavedení pátého přímého letu do Prahy odsud, a to z oblasti delty Perlové řeky. Tato oblast je pro rozvoj cestovního ruchu klíčová. Žije zde kultivovaná bonitní klientela. A přesto, že přímý let zatím není zaveden, turisté odsud k nám létají často.  Patří jim pomyslné třetí místo v počtu návštěv.

„Včera jsme se setkali se zástupci letiště v Kantonu. To ročně odbaví asi 65 milionů cestujících, což je srovnatelné s evropskými huby, třeba z letištěm ve Frankfurtu. Dnes – v širším týmu – jednáme s managementem aerolinky China Southern. Přímá letecká spojení rozvíjíme v rámci platformy Touchpoint,“  popisuje část programu Monika Palatková.

Během česko-čínského business fóra podepsali ředitelé zahraničních zastoupení agentury CzechTourism v Číně – Štěpán Pavlík a Lukáš Pokorný – memorandum o spolupráci se dvěma předními společnostmi zaměřenými na online služby v cestovním ruchu. Těmi jsou Shanghai Ctrip Commerce a Tongcheng International Travel Service. Cílem spolupráce je realizace rozsáhlých marketingových kampaní, návrh exklusivních produktů a turistických tras i podpora regionů.

„CzechTourism přikládá čínskému trhu velký význam, což se projevuje i na počtu zahraničních zastoupení. Z našich 23 zahraničních zastoupení se čínským trhem zabývají hned tři kanceláře, jedna v Pekingu pro severní Čínu, v Šanghaji pro jižní Čínu a v Hongkongu pro území mimo tzv. pevninskou Čínu a dále pro jihovýchodní Asii a Austrálii. Co se týče pevninské Číny, nejdůležitějšími trhy jsou pro nás oblast Pekingu, Tchien-ťinu, provincie S’-čchuan, oblast Zlatého trojúhelníku kolem obchodního centra Číny Šanghaje, oblast Perlové řeky kolem města Kanton v blízkosti Hongkongu a provincie Fu-ťien,“ upřesnila Klára Vysloužilová, ředitelka zahraničních zastoupení agentury CzechTourism.

Agentura propaguje Českou republiku v zahraničí a představuje ji pod značkou Česko země příběhů – Czech Republic Land of Stories jako atraktivní turistickou destinaci. „Naše práce se nevztahuje jen na památky a kulturní dědictví. V rámci marketingových kampaní a našich aktivit propagujeme také ikonické a tradiční výrobky.  Cestovní ruch má tedy potenciál napomoci zvyšovat export českých výrobků do Číny, a proto jsme se jako agentura aktivně této příležitosti – účastnit se CIIE – chopili. V nadcházejících letech je zde v Číně naším cílem užší propojení se strategickými partnery a kromě rozvoje tradičních produktů kulturního či aktivního turismu také podpora sektoru MICE (Meetings Incentives Conventions Exhibitions),“ vysvětluje Monika Palatková.

„Turismus a cestování obecně podporují výměnu zkušeností, rozvíjí obchodní vztahy a vazby. Podpora podnikatelských aktivit českých subjektů na čínském trhu patří mezi naše priority, a proto vítáme kroky agentury CzechTourism vedoucí k  nárůstu počtu příjezdů čínských turistů k nám,“ konstatuje Marta Nováková, ministryně Ministerstva průmyslu a obchodu.

Renata Králová, ředitelka odboru cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj ČR ve svém vystoupení zhodnotila dosavadní velmi pozitivní vývoj vzájemné spolupráce a vývoj příjezdového cestovního ruchu do ČR z Číny. Rovněž potvrdila současné dobré vztahy vzájemné spolupráce a to nejen bilaterálně, ale i na mezinárodní úrovni.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..