Partnerská sekce

Cykloturistika na Východní Moravě

Pokud chcete zažít dovolenou na kole, pak je Východní Morava ta nejlepší volba – bezpečné cyklostezky vedené malebnými údolími řek, zábavné trasy v hornatém i mírně zvlněném terénu i zážitkové bike parky.

CCRVM_www.ttg.cz_duben_2014 - Cyklostezka Bečva (2)

 

Turistickým regionem Východní Morava procházejí dvě dálkové trasy. Jsou jimi Cyklostezka Bečva a cyklostezka vedená podél řeky Moravy a Baťova kanálu. Na obě páteřní trasy navazují desítky lokálních stezek a okruhů a jsou východištěm pro zajímavé výlety na terénních trasách. Okouzlující hřebenovky s krásnými výhledy, náročné technické pasáže i pohodové lesní a polní cesty.

Královna moravských cyklostezek – Bečva – nabízí na třech větvích 160 kilometrů pohodové trasy. První větev v délce 71 km sleduje prakticky od pramene tok Vsetínské Bečvy. Vede z Velkých Karlovic přes Vsetín do Valašského Meziříčí. Do stejného bodu směřuje větev Rožnovská – od přehrady v Horní Bečvě přes Rožnov pod Radhoštěm a Zubří (32 km). Z Valašského Meziříčí, kde se Vsetínská Bečva a Rožnovská Bečva stékají, pak vede třetí větev cyklostezky (57 km) do Hranic na Moravě a Přerova až k soutoku s řekou Moravou u Tovačova.

Novinkou letošní cykloturistické sezony na Valašsku je Bike arena Vsetín. K již výborně fungujícímu bikerskému areálu „Kyčerka“ ve Velkých Karlovicích letos přibude další místo, které ocení zejména milovníci singletrailových tratí.  Od prvního května můžete zažít na vlastní kůži emoce z technicky a designově atraktivních trailů, které jsou určeny pro všechny kategorie jezdců na horských kolech. Na své si přijdou naprostí nováčci, pokročilí jezdci i závodníci. Tratě jsou koncipovány jako gravity traily, tj. jedete pouze z kopce dolů prakticky bez nutnosti šlapání. Určeny jsou i pro nejmenší bikery, kteří se zde naučí základům bezpečné jízdy v terénu, která zároveň malé sportovce baví. Bike aréna dnes nabízí (zatím) 15 km skvělých tratí, ale také potřebné zázemí. Areály Vsetín a Kyčerka jsou navzájem propojeny, takže si můžete v jednom středisku kolo půjčit a v druhém vrátit.

Z Kroměříže až do slovenské Skalice se pohodlně svezete na 80 km cyklotrasy podél řeky Moravy a Baťova kanálu. Na území Zlínského kraje je trasa v rovinatém nenáročném terénu prakticky celá vedena mimo motorovou dopravu. Letos se tato frekventovaná trasa dočká nového úseku Kvasice – Otrokovice. Do léta bude také dokončen chybějící úsek v Napajedlech.

Své putování Východní Moravou můžete kombinovat s lodní plavbou po Baťově kanále či řece Moravě.

logo Vychodni Morava NOVE slogan_RGB_nahled

ROP s textem - leva pozice

 

 

 

 

 

 

www.vychodni-morava.cz

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button