Culinary Roadshow „Taste the Czech“ na západě USA

Zahraniční zastoupení CzechTourism v Los Angeles uspořádalo v září neobvyklou a zajímavou roadshow s prezentací „České republiky jako země příběhů“ spojenou s nabídkou ochutnávky dobrot z Čech a Moravy.

Vojtěch Kačerovský

Foto: CzechTourism

Partnery byly Generální Konzulát ČR v Los Angeles a Vinařský fond ČR, který vyslal do USA sommeliera Radima Petratura a Sous­Chefa z restaurace Alcron v Radisson Blu Alcron Hotelu Praha Jakuba Černého.

16. září jsme vyrazili na cestu dlouhou 3700 mil. Byla náročná, ale věříme, že i dlouhodobě velice přínosná. Auto jsme měli plné brožur a krabic, ve kterých bylo „Víno z Czech“ – právě toto označení najdete na etiketě 18 druhů vín dovážených do USA z vybraných moravských vinařství.

První zastávkou byl Culinary Institute of Arizona, kde jsme prezentovali možnosti cestování po Čechách a Moravě. Abychom řádně vysvětlili, jak naše země chutná, Jakub Černý připravil 3 zajímavé chody: salát z čočky s uzeným telecím jazykem a křenovou pěnou, pečené kachní prso s červeným zelím a bramborovým knedlíkem a jahodový knedlík s jahodovou omáčkou. K tomu Radim Petratur nabízel ochutnávku tří vybraných moravských vín, nechyběla ani česká piva, která jsou na mnoha místech v USA již dostupná. To se opakovalo ještě čtyřikrát: v Salt Lake City, v Portlandu, v Silicon Valley a v Los Angeles. Jedna lokalita se ale lišila. V Seattlu jsem se při předchozí návštěvě seznámil s majitelem řeznictví The Swinery, a tak jsme nemohli prezentovat ČR jinak než řádnou zabijačkou. Jakub Černý navařil zabijačkové speciality, a když pak ještě pro všechny připravil lekci výroby jitrnic, které si mohli hosté nejen ochutnat, ale i odnést, nálada byla skvělá. Hned druhý den vyšel na titulu West Seattle Herald článek s pozváním na zabijačku do Čech. Doufám, že až někteří z vás dorazí do Seattlu a navštíví The Swinery, budou tam připraveny i jitrnice podle Jakubova receptu.

Vojtěch Kačerovský

ředitel ZZ CzT v Los Angeles

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..