Čtvrtý Swiss Food Festivalu v Praze začíná již 30. 9. 2019

Od pondělí 30. 9. do soboty 5. 10. 2019 si budete moci v rámci již 4. ročníku Swiss Food Festival vychutnat švýcarské speciality, které do své nabídky zařadily vybrané kavárny a restaurace v Praze a okolí. Vrcholem celé akce bude v sobotu 5. 10. prezentace Švýcarska na farmářském trhu na Náplavce.

Foto: HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika / Martin Malý

Během festivalu pro vás bude taktéž připravena soutěž, jejíž hlavní cenou bude týdenní pobyt ve Švýcarsku od společnosti Interhome. Partnerem letošního ročníku Swiss Food Festivalu je vrchol Jamese Bonda, Schilthorn – Piz Gloria z regionu Jungfrau, který vám rovněž představí své kulinářské speciality a turistické tipy.

Do letošního Swiss Food Festivalu se zařadilo 10 zajímavých kaváren a restaurací v Praze a blízkém okolí.

Hlavní program celého festivalu vás čeká v sobotu 5. 10. od 08:00 do 14:00 na Náplavce pod železničním mostem, kde pro vás bude v rámci Farmářských trhů připraven speciální švýcarský koutek s bohatou nabídkou. Čekají na vás sýry, čokolády, raclette a fondue hot dog od společnosti Swiss Cheese, polévky kavárny Bali cafe, švýcarské speciality od kavárny Deserterie, Zermatt Kaffee Rösterei, Klubu cestovatelů a nadačního fondu Slunce pro všechny. Na místě bude připravena ochutnávka švýcarské čokolády Lindt a milovníky ostřejšího pití potěší stánek obchodu Warehouse #1 s nabídkou delikátních švýcarských pálenek Fassbind. Na místě se budete moci inspirovat pro svou dovolenou aktuálními turistickými tipy Switzerland Tourism a regionu Jungfrau s magickým vrcholem Schilthorn, seznámit se s nabídkou ubytovacích možností v rekreačních domech a apartmánech společnosti Interhome nebo si také zakoupit švýcarské nože Victorinox distribuované společností M-PROFI Nožířství. O skutečně alpskou atmosféru se během celé akce postará folklórní hudební skupina Kappelle Schwyzergruess z regionu Jungfrau.

Soutěž

Během festivalu si můžete s námi také zasoutěžit, připraveno je celkem 10 lákavých švýcarských cen. Hlavní výhrou je týdenní pobyt pro 4 osoby v rekreačním apartmánu Stocki v Lauterbrunnenu od společnosti Interhome. Pro zařazení do soutěže je nutné vyplnit a odevzdat soutěžní kupon, který vám bude k dispozici na všech místech, kde se bude festival odehrávat. Vyhlášení soutěže proběhne na webových stránkách MojeSvycarsko.com nejpozději do 18. 10. 2019.

Restaurace a kavárny se švýcarskou nabídkou v Praze a okolí

Foto: HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika / Martin Malý

#MojeSvycarsko a #SwissFoodFes­tivalCZ

Sdílejte své zážitky ze Swiss Food Festivalu na sociálních sítích Instagram, Twitter a Facebook s hashtagem #MojeSvycarsko a #SwissFoodFes­tivalCZ. V letním čísle magazínu SWISSmag otiskneme vaše nejzajímavější fotografie.

Švýcarská gastronomie

Švýcarská gastronomie je tak pestrá jako země sama, Švýcarsko má čtyři úřední jazyky, a tedy také minimálně čtyři kulturní oblasti. K tomu pak přibudou regionální speciality, které se liší údolí od údolí. Ve Švýcarsku na otázku o národním jídle nedostanete jednoznačnou odpověď. První, co se většině lidí vybaví z gastronomie, když se řekne Švýcarsko, je sýr a čokoláda. Obě sem určitě patří a Švýcaři patří v konzumaci vysoko na světový žebříček, ale není to tak, jak se lidé často domnívají, že by se sýr a čokoláda míchali do všeho.

Newsroom TTG

 

 

 

 

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..