ČSA zařadí do flotily sedm nových airbusů, čtyři A220 a tři A321XLR

České aerolinie se dohodly s výrobcem letadel společností Airbus na dodání čtyř nových letadel Airbus A220-300. Současně ČSA uzavřely smluvní ujednání, na základě kterého bude původní dodávka letadel A320neo nahrazena třemi letouny A321XLR s delším doletem. S novými typy získají ČSA nejmodernější úsporná letadla Airbus nové generace.

Skupina Smartwings jednala s Airbusem o pořízení nových letadel pro ČSA několik měsíců.  První dva letouny Airbus A220 zařadí ČSA do flotily již koncem roku 2020, další A220 obdrží ČSA následně v prvním a druhém čtvrtletí 2021. Dodávky letounů A321XLR s dlouhým doletem jsou naplánovány v roce 2025.

„Letouny Airbus A220 a A321XLR zapadají do naší dlouhodobé strategie na rozvoj destinací a sítě linek.Zařazení letadel do flotily ČSA přinese konkurenční výhodu, zatraktivní nabídku a navýší kapacitu na stávajících linkách.Pevně věřím, že tento krok bude pozitivně oceněn cestujícími, neboť letouny díky zcela novému uspořádání kabiny nabízí nejvyšší možnou úroveň kvality pohodlí ve své třídě i na dlouhých letech,“říká Petr Kudela, předseda představenstva ČSA.

„Toto je skvělá volba pro České aerolinie. Airbus A220 se ukázal jako velice úspěšné letadlo v Evropě s vysokou mírou denní využitelnosti, což svědčí o jeho výjimečné univerzálnosti,“ říká Christian Scherer, obchodní ředitel společnosti Airbus. „Airbus A321XLR má nejdelší dolet z řady A320Family umožňující klientům cestovat pohodlně, přičemž v rámci rozšiřování sítě linek budou ČSA zároveň těžit z výrazně nižší spotřeby paliva.“

Airbus A220 patří k nejmodernějším strojům pro střední tratě. Ve flotile ČSA nahradí v současnosti používané stroje typu ATR, u nichž vyprší leasingové smlouvy. Sedačková kapacita letadel A220-300 bude 149 míst. Letouny A220 mají výrazně nižší spotřebu paliva v porovnání s předchozí kategorií letadla. Letoun představuje také menší zátěž pro životní prostředí a výrazně nižší je i hluková stopa. Novinka – letoun A321XLR je nejnovější letadlo z řady úzkotrupých letadel Airbus s doletem až 8700 km.

Flotilu ČSA nyní tvoří 14 letadel  – šest letadel Airbus A319, pět strojů typu ATR 72, jeden Boeing 737- 800 a jeden velkokapacitní letoun Airbus A330-300 určený pro dálkové lety. Většina linek ČSA je provozována ve spolupráci s mateřskou společností Smartwings letouny z flotily Smartwings Group, jejíž ČSA jsou součástí. Ve spolupráci se svými partnery ČSA nabízejí letecká spojení do desítek destinací v zemích Evropy, Blízkého východu a Asie. ČSA jsou členem globální aliance leteckých společností SkyTeam.

Newsroom TTG

Autor Adéla Štechová (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..