ČSA spojí od září polskou Radom s Prahou

České aerolinie pokračují v rozšiřování svých aktivit na polském trhu. Od 18. září 2015 spojí třemi zpátečními frekvencemi týdně Radom s Prahou. Ceny jednosměrných letenek do Radomi začínají na 2142 Kč, zpátečních pak od 3595 Kč včetně všech poplatků.

Foto: www.csa.cz

Foto: www.csa.cz

Lety do Radomi budou České aerolinie vypravovat každé pondělí, pátek a neděli s odletem z Prahy pět minut po poledni. Odlet zpátečních spojů z Radomi je plánován na 14:40 s příletem na Letiště Václava Havla Praha v 16:15. Spoje budou provozovány turbovrtulovými letadly ATR 72, let trvá půldruhé hodiny. České aerolinie se spoji počítají také v nadcházející zimní sezóně 2015/2016.

Letový řád linky je upraven tak, aby cestující z Radomi mohli po jednoduchém přestupu v Praze pokračovat na palubách Českých aerolinií a jejich partnerů do dalších destinací, např. do Amsterdamu, Billundu, Bruselu, Budapešti, Düsseldorfu, Frankfurtu, Göteborgu, Hamburku, Helsinek, Kodaně, Košic, Kyjeva, Milána, Moskvy, Paříže, Soulu, Tel Avivu, ale také Bilbaa, Porta a desítek dalších ve Středomoří nebo řady cílů v jihovýchodní Asii. Linka je tak primárně určena pro obyvatele téměř čtvrtmilionové Radomi a přilehlého spádového okolí, po Varšavě druhého největšího města Mazovieckého vojvodství, ale také pro expaty pocházející z této oblasti, kteří žijí a pracují v různých částech Evropy.

Plánované nové spoje mezi Radomí a Prahou jsou již pátou pravidelnou linkou, kterou budou České aerolinie z Polska vypravovat. V úterý 14. července 2015 České aerolinie vypravily první lety na nových linkách Praha – Lodž, Lodž – Edinburgh a Řešov – Edinburgh, které společnost před měsícem oznámila a přidala do letového řádu. Kromě toho České aerolinie v Polsku provozují tradiční spoje mezi Varšavou a Prahou.

„Polsko je významný a velký trh s řadou zajímavých obchodních příležitostí zapadající do naší strategie, které by byla škoda nevyužívat. Poláci rádi a hodně cestují, letecká doprava se zde slibně rozvíjí a u toho bychom chtěli být. V nové lince mezi Prahou a Radomí se sešla naše snaha o rozvoj na polském trhu s poptávkou turistů a individuálních cestujících z regionu Radomi do Prahy a dalších evropských destinací. Zároveň si velmi vážíme dobrých partnerských vztahů a podpory Letiště Radom v tomto našem počinu,“ uvedl Ján Tóth, ředitel Českých aerolinií pro obchod a marketing, a dodal: „Příklad našich nových linek z Lodže a Řešova a poměrně optimistický vývoj knihování na nich ukazuje správnost našeho rozhodnutí zaměřit se na polském trhu na nové spoje. V Polsku chceme být aktivní i nadále a maximálně využívat potenciál a možnosti zdejšího trhu.“

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..