DopravaZprávy

ČSA od června obnoví pravidelný provoz mezi Prahou a Bejrútem

České aerolinie rozšiřují svoji dopravní síť a od 20. června 2016 otevřou přímou linku mezi Prahou a Bejrútem. Linka bude zatím provozována jako sezónní, ČSA na ní nabídnou dvě týdenní frekvence. Prodej letenek na linku do Bejrútu byl zahájen dnes, ceny zpátečních letenek začínají od 7 855 Kč včetně všech poplatků.

Foto: www.csa.cz
Foto: www.csa.cz

Pravidelnou linku mezi Prahou a Bejrútem obnovují České aerolinie po více než čtyřech letech. ČSA budou na ní vypravovat dva zpáteční lety týdně, z Prahy v pondělí a ve čtvrtek večer, v opačném směru z Bejrútu do Prahy v úterý a v pátek  skorých ranních hodinách.

První let na pravidelné lince do Bejrútu vypraví České aerolinie 20. června 2016. Odlety z Prahy jsou plánovány ve21:45 spřílety do Bejrútu další den ve 2:15 nad ránem. Zpáteční lety budou z Bejrútu vypravovány ve 03:10 s přílety do Prahy ráno v 6:05. Let z Prahy do Bejrútu trvá tři a půl, zpáteční pak téměř čtyři hodiny.

Na linku do Bejrútu budou České aerolinie nasazovat proudová letadla Airbus A319v konfiguraci cestovních tříd Economy a Business. Linka mezi Prahou a Bejrútem bude zatím provozována jako sezónní,poslední let do Bejrútu v letošní letní sezóně je plánován na 29. září 2016.

Naše staronová linka mezi Prahou a Bejrútem je zaměřena především na incoming libanonských turistů do Prahy a České republiky na základě spolupráce s touroperátory. Na druhé straně má samotný Bejrút a jeho okolí, například města Byblos nebo Baalbek, díky bohaté historii, památkám, neopakovatelné atmosféře, skvělé kuchyni či krásným plážím co nabídnout i turistům z ČR,“ řekl Ján Tóth, ředitel Českých aerolinií pro Obchod a marketing a dodal: „Současně s obnovením provozu ČSA do/z Bejrútu obnovujeme také partnerství se společností Transa sCompany, se kterou ČSA dlouhodobě spolupracovaly již od roku 1953, a která bude pro ČSA nově působit jako General Sales Agent v Libanonu.

Historicky první let do Libanonu vypravily České aerolinie (v té době jako Československé aerolinie) 2. září 1948. Linka byla provozována nepřetržitě do 13. února 2012, kdy byl na ní z důvodu restrukturalizace společnosti provoz ukončen. Po více než čtyřech letech na ní ČSA obnovují provoz pod stejnými čísly letů OK 296 a OK 297 a ve stejných odletových časech.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button