CPI Hotels sází na ekologickou kartu


Začátkem října byl po rekonstrukci otevřen čtyřhvězdičkový Mamaison Residence Downtown Prague. Po třech týdnech provozu do něj mohli nahlédnout i novináři.

Mamaison  Residence Downtown Prague, foto: Lenka Neužilová

Přestavba hotelu nedaleko Václavského náměstí trvala více než rok a dosáhla nákladů přesahujících 400 milionů korun. Kromě rozšíření kapacity hotelu, který nyní disponuje 85 pokoji a 88 apartmány s plně vybavenými kuchyněmi, největší změny nastaly v implementování ekologických přístupů celé společnosti do fungování hotelového provozu.

Jan Kratina, generální ředitel a předseda představenstva CPI Hotels, foto: Lenka Neužilová

Jak uvedl při setkání s novináři v hotelovém lobby generální ředitel a předseda představenstva CPI Hotels Jan Kratina: „Cílem naší společnosti je jít při modernizaci naproti klientovi v jeho požadavcích, ale přitom se aktivně podílet i na ochraně životního prostředí. Myslet ekologicky je pro nás důležité, a proto se systematicky zabýváme problematikou snížení dopadu provozu našich hotelů na životní prostředí.“

Martina Černá, ředitelka Mamaison Residence Downtown Prague, foto: Lenka Neužilová

Jak se to konkrétně projevuje v Mamaison Residence Downtown Prague, ukázala novinářům při prohlídce interiérů ředitelka hotelu Martina Černá. „U nás používáme bezobalové čisticí prostředky, úspornější LED svítidla či vanové vodovodní hlavice. Papírem šetříme, a pokud ho u nás najdete, je z recyklovaného materiálu, ať už jsou to tiskoviny, ubrousky nebo toaletní papír. Omezujeme i plasty, takže na pokojích je hostům k dispozici kohoutková voda místo balené a vstupní karty máme dřevěné namísto plastových. Životní prostředí se snažíme šetřit i tím, že prádlo po dohodě s klienty neměníme denně a úklid pokojů provádíme standardně každý třetí den. S hosty na téma ekologického provozu hotelu intenzivně komunikujeme a ochotně přijímáme jejich podněty ke zlepšení našich služeb.“

CPI Hotels má dokonce ekologickou komisi, jejíž členové se pravidelně scházejí a ladí provozy svých hotelů, aby byly co nejekologičtější. Jak říká Jan Kratina: „Po vzoru našeho Mamaison Residence Downtown Prague je ekologicky šetrný provoz zaváděn i do ostatních hotelových provozů. Záměrem společnosti je v obdobných krocích pokračovat a nabídku ekologicky šetrných řešení rozšiřovat.“

Comfort Hotel Prague City East, foto: CPI

Dalším z hotelů, kde jde zvýšení standardu ruku v ruce s plánovaným udržitelným provozem a chytrým využitím technologií, je tříhvězdičkový Comfort Hotel Prague City East v pražských Strašnicích. Ten bude po kompletní přestavbě bývalého Hotelu Fortuna City otevřen na konci letošního roku.

Po 11 letech se modernizace všech 29 kongresových prostor dočkal i jeden z největších a nejmodernějších kongresových hotelů u nás – čtyřhvězdičkový Clarion Congress Hotel Prague. Do rekonstrukce bylo investováno více než 160 milionů korun a vedle všech veřejných společenských prostor hotelu se v příštích měsících rekonstrukce dotkne i ubytovací části hotelu.

Mamaison Hotel Riverside Prague, foto: CPI

CPI Hotels se pustil i do rekonstrukce hotelů Mamaison Hotel Riverside Prague**** a hotelu Holiday Inn Brno****, který byl do portfolia CPI Hotels připojen letos v létě a bude zařazen do sítě Quality Hotels pod názvem Quality Hotel Brno. V Brně se pak CPI Hotels chytá na výstavbu zcela nového Clarion Congress Hotelu se zhruba dvěma sty pokoji a konferenčními prostory pro 1000 osob. Stát bude v blízkosti současného vlakového nádraží. Nyní je vše ve fázi žádosti o územní rozhodnutí po provedeném archeologickém průzkumu.

Lenka Neužilová

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..