NezařazenéZprávy

Corporate Health Day 2015: Ve jménu zdraví

Zdravá firma s velkým Z – nový trend ve firemní kultuře. Co musí firma změnit, aby dosahovala požadovaných výsledků v prostředí inspirující a zdravé firemní kultury? O tom se hovořilo na konferenci Corporate Health Day 2015.

Foto: Yventech
Barbora Stejskalová (vpravo), organizátorka Corporate Health Day 2015, představuje projekt Quido společně s jeho zakladatelkou a předsedkyní správní rady Ing. Miriam Janyškovou, MBA. Foto: Yventech

„Zdraví“ má daleko širší dopady, než si uvědomuje a to i na poli pracovního nasazení. Zdravé firemní kultuře se věnovala konference Corporate Health Day 2015 s podtitulem Moderní a Zdravá firma, která proběhla 16. dubna 2015 v hotelu Augustine na Malé Straně.

Každému, kdo posílá e-maily v 5 hodin ráno, bych ve své firmě vynadal. Není to dlouhodobě udržitelné,“ vysvětloval Branislav Hunčík (Chief HR Officer skupiny Penta) v přednášce Ekonomické zdraví firem ve vazbě na efektivní fungování HR. Témata zdraví, vývoje a pokroku byla společná pro speakery celé konference.

O svých zkušenostech a vizích do budoucna přednášelo více než dvacet českých i zahraničních odborníků, mezi které patřili zakladatelé úspěšných firem, manažeři, ale i zdravotní experti. Jako hlavní hosté vystoupli Stanislav Bernard (majitel rodinného pivovaru Bernard), Kevin Morris (CEO & Co-Founder společnosti  Forge Factory s.r.o.) a Petr Šmída (partner investiční společnosti Enern Group). Na konferenci byly představeny i možnosti využití online technologií v HR. Filip Dřímalka (Owner CEO, EF1) poradil jak si zjednodušit a uchopit Úžasné možnosti pro práci v 21. století.

Foto: Yventech
Organizátoři Corporate Health Day 2015. Foto: Yventech

Pořadatelem již druhého ročníku události je společnost Human Garden s.r.o., která se soustavně věnuje problematice firemní kultury a stojí za samotným konceptem Zdravé firmy. Barbora Stejskalová, která 15 let figurovala ve vrcholových pozicích v oblasti lidských zdrojů v českých i nadnárodních společnostech, popisuje tento koncept následovně: „S týmem odborníků poskytujeme takové služby, aby to, čemu se v korporacích říká „lidské zdroje“, fungovalo nejen efektivně, ale především lidsky. Myšlenka zdraví v podnikání stála za tím, že jsem začala nabízet zcela nové pohledy předním hráčům v byznysu, kteří to nejvíce potřebují, tj. korporacím.“

Organizátor, společnost Human Garden s.r.o., věnoval výtěžek získaný ze vstupného spolu s finančním příspěvkem sponzorů na podporu nadačního fondu QIIDO, který pomáhá nejmladší generaci nadané mimořádným intelektem.

Foto: Yventech
Organizátor, společnost Human Garden s.r.o., věnoval výtěžek získaný ze vstupného spolu s finančním příspěvkem sponzorů na podporu nadačního fondu QIIDO. Cenu přebírá Ing. Miriam Janyšková, MBA. Foto: Yventech

lp

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button